.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 17 гостей на сайті

Відбулося підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів з 10 районів області PDF Друк e-mail

 

Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завершив перше у цьому році навчання 2-х груп прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки підвищення кваліфікації за 40-годинною програмою. Навчання проходить у тренінговій формі та триває п`ять днів.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку. Окрім того, на тренінги запрошуються спеціалісти із різних галузей, що дотичні до питань забезпечення та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрему увагу на таких тренінгах приділяють юридичним питанням. На заняттях відбувається також обмін досвідом між батьками.

У підвищенні кваліфікації, яке завершилося 29 січня, взяли участь 26 батьків з 14 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу із Гайсинського, Іллінецького, Мурованокуриловецького, Немирівського, Оратівського, Погребищенського, Тульчинського, Чечельницького районів області та міст Вінниці, Могилів-Подільського. Родини усіх учасників навчання функціонують більше 2-х років. Деякі батьки з них беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте.

У перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками, участь у веденні журналу доходів та витрат тощо. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині.

Наступного дня батьки навчалися у тренінгових групах із працівниками обласного ЦСССДМ. Учасники тренінгу опрацювали модуль «Профілактика емоційного виснаження прийомних батьків та батьків-вихователів». Батьками розглянуті способи та методи саморегуляції, управління гнівом, усвідомлення емоцій. Отримані знання допоможуть батькам у попередженні професійного вигорання та сприятимуть підвищенню батьківської компетентності.

Протягом 3-4 днів навчання батьки займалися у групах із практикуючими психологами Людмилою Євсєєвою та Наталією Сергієнко. Учасники тренінгу дізнались про поведінкові особливості дитини, які ускладнюють процес спілкування та взаємодії з нею, та різновиди поведінкових відхилень. Також тренери допомогли опрацювати батькам питання, пов`язані з особливостями статевого виховання у сім’ї дітей різного віку та статі, особливостями роботи з дітьми, які мають ознаки сексуалізованої поведінки.

Завершилося навчання зустріччю з фаховими спеціалістами Вінницького обласного ЦСССДМ, служби у справах дітей облдержадміністрації, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Зокрема, учасники навчань опрацювали із юрисконсультом обласного ЦСССДМ питання майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; із головним спеціалістом відділу усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах дітей облдержадміністрації аспекти взаємодії з біологічними родичами; методистом навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області методи сімейного виховання та дисциплінуючі техніки, моделі реагування на проблемну поведінку дитини.

За результатами навчань батьки-вихователі та прийомні батьки отримали сертифікати Вінницького обласного ЦСССДМ про проходження ними підвищення кваліфікації. Окрім цього, для працівників центрів будуть підготовлені рекомендації стосовно подальшого соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Другий етап підвищення кваліфікації, враховуючи побажання прийомних батьків та батьків-вихователів, проходитиме у вихідні дні 24-28 лютого та 01 -05 березня, учасниками якого стануть 52 особи.

Загалом у 2018 році навчання з підвищення виховного потенціалу згідно з чинним законодавством повинні пройти 144 особи з числа прийомних батьків та батьків-вихователів.

Для довідки: станом на 01 січня 2018 року у Вінницькій області функціонує 140 прийомних сімей та 56 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 634 дитини-сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування.

 
bottom

Designed by FaynoHost