.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті

Відбулася підсумкова нарада директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та закладів соціального обслуговування області PDF Друк e-mail

 

До участі у заході були запрошені представники Департаменту соціальної та молодіжної політики, Департаменту охорони здоров`я, Департаменту освіти і науки, служби у справах дітей облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Управління пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерсва юстиції, а також працівники об`єднаних територіальних громад.

У 2017 році послугами центрів соціальних служб скористалися 85739 жителів області. Соціальні послуги надавалися 304 працівниками, серед яких фахівці із соціальної роботи, юрисконсульти, психологи, педагоги соціальні. Про це повідомила директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова під час проведення наради.

У своїй доповіді щодо підсумків роботи галузі у 2017 році Олена Стоялова відзначила належний рівень системної роботи центрів з надання соціальних послуг сім’ям з дітьми та молодим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Загальна кількість таких сімей, що знаходилися на обліку ЦСССДМ області, склала 5341, соціальний супровід забезпечено 1052 сім’ям.

Відповідно до визначених пріоритетів діяльність мережі була також спрямована на роботу з сім’ями, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Послугами ЦСССДМ області охоплено 534 сім’ї, які знаходилася на обліку за підставою ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання батьківських обов’язків. Працівниками центрів попереджено вилучення 1177 дітей із таких родин. Крім того, минулого року 111 дітей повернуто із закладів державного утримання у біологічні родини. 11 жінок змінили намір стосовно відмови від новонародженої дитини. Це результат довготривалої кропіткої професійної роботи з сім’ями фахівців центрів, - зазначила О.Стоялова.

За даними служби у справах дітей облдержадміністрації станом на 01 січня 2018 року в області функціонує 140 прийомних сімей та 56 ДБСТ, у яких виховується 634 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Супроводження усіх їх у минулому році забезпечено районними та міськими ЦСССДМ.

ЦСССДМ також проводилась соціальна робота з 1255 сім`єю опікунів та піклувальників, в яких виховувалося 1666 дітей під опікою/піклуванням. Протягом минулого року працівники ЦСССДМ надали соціальну підтримку 959 особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

З 2014 року ЦСССДМ визначено відповідальними за здійснення контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини. Минулого року працівниками ЦСССДМ здійснено 4967 обстежень сімей, членам яких призначена державна допомога при народженні дитини з метою перевірки її цільового використання. Виявлено 51 випадок нецільового використання допомоги, 41 особі виплату допомоги припинено. У ході проведеної роботи та надання соціальних послуг 18 особам поновлено виплати.

Також відповідно до потреб сьогодення особлива увага була зосереджена на роботі, пов`язаної з наданням необхідної соціальної підтримки учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей. Протягом 2017 року соціальною роботою охоплено 83% сімей учасників АТО, в яких виховуються 8789 дітей. Психологами центрів забезпечено надання фахової психологічної підтримки тим, хто її потребує.

Минулого року центри області проводили заходи щодо активізації діяльності громади для вирішення проблем дітей, сімей та молоді. З цією метою використовувався, як і в 2016 році, ресурс створених опікунських рад при сільських та селищних радах. У 2017 році на 12 % зросла кількість громад, в яких працювали опікунські ради при виконкомах місцевих рад. Кількість засідань значно зросла і становила 1604.

В області діють 7 закладів соціального обслуговування – це обласний соціальний центр матері та дитини, обласний соціальний гуртожиток, обласний та 4 міських центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями у містах Вінниці, Барі, Гнівані та Тульчині. Заклади забезпечили той комплекс особливих послуг, яких потребують окремі цільові групи. Минулого року у Козятинському обласному соціальному центрі матері та дитини соціальні послуги отримала 51 особа (2 вагітних жінки, 18 матерів з новонародженими дітьми та 31 дитина); у Жмеринському обласному соціальному гуртожитку – 18 молодих осіб; у центрах соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями – 332 особи, з них 113 дітей та 219 молодих людей.

У ході проведення наради були обговорені основні проблемні питання діяльності центрів, здійснено аналіз якості надання соціальних послуг вразливим категоріям клієнтів.

Основними пріоритетними напрямками роботи мережі наступного року визначено реалізацію заходів, передбачених Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки; впровадження послуги сімейного патронату над дитиною та наставництва; вдосконалення застосування комплексної технології соціальної роботи «ведення випадку» у процесі надання соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах; підвищення якості надання соціальних послуг, спрямованих на забезпечення індивідуальних потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів/піклувальників; забезпечення системної роботи щодо надання фахової психологічної підтримки вразливим категоріям населення; сприяння участі територіальних громад у забезпеченні доступності та якості соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та сім’ям, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

 
bottom

Designed by FaynoHost