.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

Проведено навчання працівників ЦСССДМ області з питань роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах PDF Друк e-mail

 

З 23 по 27 квітня відбувся п’ятиденний семінар для працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за навчальною програмою щодо виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб).

У заході взяли участь 14 працівників ЦСССДМ області, у переважній більшості фахівці із соціальної роботи та 2 особи з Немирівської міської та Краснопільської сільської ОТГ.

Проходження такого навчання є обов’язковою умовою для роботи з сім`ями даної категорії. Відбувалося за 5 модулями:

1. Загальна характеристика сімей та чинники, які призводять до складних життєвих обставинах.

2. Етичні засади роботи соціального працівника з сім’ями, які перебув у складних життєвих обставинах.

3. Ведення випадку як основна технологія соціальної роботи з клієнтами.

4. Процес здійснення оцінювання потреб дитини та її сім’ї, його документування, складання плану надання соціальних послуг/ здійснення соціального супроводу. Проведення моніторингу та оцінки ефективності наданих соціальних послуг/ здійснення соціального супроводу.

5. Партнерство у соціальній роботі.

 

Під час роботи учасники мали нагоду ознайомитись із ключовими поняттями сімейно орієнтованої соціальної роботи, ознаками вразливості сім’ї та етапами її деградації в залежності від рівня посилення факторів ризику за відсутності відповідних ресурсів, опрацювати нормативно-правову базу, що регулює даний напрямок роботи.

Особливу увагу було зосереджено на базовій технології соціальної роботи – веденні випадку, етапи якого опрацьовувались на прикладі життєвої історії конкретної сім’ї.

Учасники навчання розглядали здійснення процесу оцінки потреб дитини та її сім’ї, її документування, підготовку висновків щодо конкретних потреб дитини та сім’ї та спільного з родиною плануванні соціального супроводу.

Важливе місце у викладенні матеріалу було відведено розгляду алгоритму дій фахівця у випадку виявлення насилля над дитиною в сім’ї в рамках опрацювання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Програма семінару була доповнена такими інструментами роботи з клієнтами як «Я-повідомлення», «Еко-карта», а також базовими навичками міжособистісного спілкування, особливостями поведінки в конфліктних ситуаціях, кроками вирішення конфліктів, профілактикою професійного вигорання соціальних працівників.

Крім того, учасники отримали розгорнуту інформацію та практичні поради щодо підготовки необхідних матеріалів до розгляду на засіданнях дорадчих органів, організації діяльності опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищних рад, рекомендовані зразки ведення документації.

В останній день семінару відбувся «круглий стіл» за участю працівників Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо особливостей міжвідомчої співпраці за даним напрямом діяльності.

 
bottom

Designed by FaynoHost