.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 5 гостей на сайті

Проведено навчання працівників ЦСССДМ області з питань роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах PDF Друк e-mail

Протягом 4 – 9 червня відбувся семінар для працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за навчальною програмою щодо виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб).

У заході взяли участь 19 працівників ЦСССДМ області, у переважній більшості фахівці із соціальної роботи, та 5 працівників ОТГ(Брацлавської, Вороновицької селищних, Іванівської і Мурафської сільських).

Проходження такого навчання є обов’язковою умовою для роботи з сім`ями, які перебувають у складних життєвих ситуаціях та потребують сторонньої допомоги.

На навчанні були розглянуті основні теми, які входять до програми::

1. Загальна характеристика сімей та чинники, які призводять до складних життєвих обставинах.

2. Етичні засади роботи соціального працівника з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

3. Ведення випадку як основна технологія соціальної роботи з клієнтами.

4. Процес здійснення оцінювання потреб дитини та її сім’ї, його документування, складання плану надання соціальних послуг/ здійснення соціального супроводу. Проведення моніторингу та оцінки ефективності наданих соціальних послуг/ здійснення соціального супроводу.

5. Партнерство у соціальній роботі.

          Під час навчання учасники мали нагоду ознайомитись із ключовими поняттями сімейно орієнтованої соціальної роботи, ознаками вразливості сім’ї та етапами її деградації в залежності від рівня посилення факторів ризику за відсутності відповідних ресурсів. Опрацювали нормативно-правову базу, що регулює даний напрямок роботи, зокрема, Державний стандарт послуги соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Особливу увагу було зосереджено на базовій технології соціальної роботи – веденні випадку, етапи якого опрацьовувались на прикладі життєвої історії конкретної сім’ї.

Учасники навчання розглядали здійснення процесу оцінки потреб дитини та її сім’ї, її документування, підготовку висновків щодо конкретних потреб дитини та сім’ї та спільного з родиною планування соціального супроводу.

Важливе місце у викладенні матеріалу було відведено розгляду алгоритму дій фахівця у випадку виявлення насилля над дитиною в сім’ї в рамках опрацювання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Програма семінару була доповнена такими інструментами роботи з клієнтами як «Я-повідомлення», «Еко-карта», а також базовими навичками міжособистісного спілкування, особливостями поведінки в конфліктних ситуаціях, кроками вирішення конфліктів, планування сімейного бюджету, інформацією про стилі сімейного виховання та профілактику емоційного вигорання соціальних працівників.

Учасники мали змогу познайомитися з технологією інтервізії, як з інструментом профілактики професійного вигорання, та отримати підтримку і наснаження щодо вирішення конкретних робочих ситуацій.

Крім того, працівники отримали розгорнуту інформацію та практичні поради щодо підготовки необхідних матеріалів до розгляду на засіданнях дорадчих органів, організації діяльності опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищних рад, рекомендовані зразки ведення документації.

В ході семінару відбувся «круглий стіл» за участю працівників Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо особливостей міжвідомчої співпраці за даним напрямом діяльності.


 

 


 

 
bottom

Designed by FaynoHost