.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

27 липня Вінницьким обласним ЦСССДМ завершено чергове навчання з підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни та піклувальники PDF Друк e-mail

Мета навчання - підвищення рівня батьківської компетентності майбутніх прийомних батьків та батьків-вихователів, їх спроможності кваліфіковано здійснювати діяльність з метою створення сприятливих умов для життя і розвитку прийомних дітей та дітей-вихованців.

Навчання проводилось за українською версією програми ПРАЙД та проходило протягом 8 днів. Було розглянуто десять тематичних модулів, загальною кількістю 84 години, з яких 60 годин – це аудиторні заняття та 24 години - самостійна робота. У навчанні взяли участь 8 сімей кандидатів у прийомні батьки, 2 сім’ї кандидатів у батьки вихователі дитячого будинку сімейного типу та 3 кандидати в опікуни, піклувальники з Козятинського, Літинського, Липовецького, Мурованокуриловецького, Тростянецького, Тульчинського, Хмільницького районів та міст Вінниці, Жмеринки, Ладижина.

Під час занять учасники опрацювали нормативні документи з питань створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, отримали знання щодо повноважень, прав та обов’язків прийомних батьків, опікунів, піклувальників, проаналізували основні сфери батьківської компетенції. Також кандидати переглянули відеоматеріали щодо практичної діяльності батьків-вихователів.

За результатами проходження навчання учасники отримали необхідні знання про засади захисту прав дітей у сім’ї, соціально-психологічні фактори становлення особистості дитини та особливості її розвитку, методи сімейного виховання та відновлення стосунків дитини-сироти з рідними, шляхи формування життєвої компетентності дитини та підготовки її до самостійного життя.

Батьки набули практичних навичок налагодження сімейних взаємостосунків та здобули уміння ефективно спілкуватися з дитиною, аналізувати причини поведінки дитини, власні емоції, почуття, поведінкові прояви.

Після закінчення навчання спеціалісти обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідають сім’ї кандидатів, що передбачено навчальною програмою.

Загалом протягом 2018 року Вінницьким обласним ЦСССДМ проведено вже 2 відповідних навчання, участь в яких взяли 9 сімей та 4 особи – кандидатів у прийомні батьки, 2 сім’ї – кандидатів в батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу, 10 осіб – кандидатів в опікуни.

            Наступне навчання кандидатів заплановано провести у серпні 2018 року.


 

 
bottom

Designed by FaynoHost