.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 50 гостей на сайті

27 жовтня завершився 6-денний семінар-тренінг за тематикою виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб). PDF Друк e-mail

У навчанні взяли участь 17 осіб, у переважній більшості працівники об’єднаних територіальних громад, до посадових обов’язків яких належить надання соціальних послуг сім’ям та особам даної категорії, а також фахівці із соціальної роботи ЦСССДМ.

Проходження такого навчання є обов’язковою умовою для роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих ситуаціях та потребують сторонньої допомоги.

У рамках семінару-тренінгу були розглянуті, зокрема, такі основні теми:

1. Загальна характеристика сімей та чинники, які призводять до складних життєвих обставинах.

2. Етичні засади роботи соціального працівника з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

3. Ведення випадку як основна технологія соціальної роботи з клієнтами.

4. Процес здійснення оцінювання потреб дитини та її сім’ї, його документування, складання плану надання соціальних послуг/ здійснення соціального супроводу. Проведення моніторингу та оцінки ефективності наданих соціальних послуг / здійснення соціального супроводу.

5. Партнерство у соціальній роботі.

Під час навчання учасники мали нагоду ознайомитись із ключовими поняттями сімейно орієнтованої соціальної роботи, ознаками вразливості сім’ї та етапами впливу факторів ризику та ресурсів родини на її благополуччя.

Особливу увагу було зосереджено на базовій технології соціальної роботи – веденні випадку, етапи якого опрацьовувались на прикладі життєвої історії конкретної сім’ї. Учасники навчання розглядали здійснення процесу оцінки потреб, її документування, підготовку висновків щодо конкретних потреб дитини та сім’ї та спільного з родиною планування соціального супроводу за новими формами облікової документації відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 13.07.2018 року №1005.

Важливе місце у викладенні матеріалу було відведено розгляду алгоритму дій фахівця у випадку виявлення насильства над дитиною в сім’ї в рамках опрацювання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та затвердженого у серпні поточного року Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Програма семінару була доповнена такими інструментами роботи з клієнтами як «Я-повідомлення», «Еко-карта», а також базовими навичками міжособистісного спілкування, особливостями поведінки в конфліктних ситуаціях, кроками вирішення конфліктів, планування сімейного бюджету, інформацією про стилі сімейного виховання та профілактику емоційного вигорання соціальних працівників.

Учасники мали змогу познайомитися з технологією інтервізії, як з інструментом профілактики професійного вигорання, підтримки і наснаження щодо вирішення конкретних робочих ситуацій.

Крім того, працівники отримали розгорнуту інформацію та практичні поради щодо підготовки необхідних матеріалів до розгляду на засіданнях дорадчих органів, організації діяльності опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищних рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад, рекомендовані зразки ведення документації.

В ході семінару відбувся «круглий стіл» за участю працівників Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо особливостей міжвідомчої співпраці за даним напрямом діяльності.

За підсумками навчання учасники отримали домашнє завдання як необхідну умову для отримання сертифікатів Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Вінницької області – здійснити оцінку потреб сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, скласти відповідний акт згідно з рекомендаціями, отриманими під час семінару, та надіслати його до обласного ЦСССДМ.