.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 7 гостей на сайті

У Вінницькій області підготовлено до влаштування дітей чергову групу кандидатів в опікуни та прийомні батьки. PDF Друк e-mail

23 листопада Вінницьким обласним ЦСССДМ завершено чергове навчання з підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни та піклувальники

Мета навчання - підвищення рівня батьківської компетентності майбутніх прийомних батьків та батьків-вихователів, а також вивчення спроможності кандидатів кваліфіковано створювати сприятливі умови для виховання і розвитку прийомних дітей та дітей-вихованців.

Навчання проводилось за українською версією програми ПРАЙД та проходило протягом 8 днів. Було розглянуто десять тематичних модулів, загальною кількістю 84 години, з яких 60 годин – це аудиторні заняття та 24 години - самостійна робота. У навчанні взяли участь 2 сімї кандидатів у прийомні батьки, 1 сім’я кандидата у батьки вихователі дитячого будинку сімейного типу та 4 сім’ї кандидатів в опікуни, піклувальники з Барського, Іллінецького, Козятинського, Тульчинського, Піщанського районів та міста Вінниці.

Під час занять учасники опрацювали нормативні документи, які регламентують діяльність сімей опікунів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Кандидати отримали знання щодо сфери батьківської компетенції та повноважень прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників. Також кандидати переглянули навчальні відеоматеріали.

За результатами проходження навчання учасники отримали необхідні знання про захист прав дітей, особливості їх розвитку, змісту і методів сімейного виховання. Дізнались про шляхи відновлення стосунків з біологічними родичами дитини та підготовки її до самостійного життя.

Батьки набули практичних навичок виконання батьківських ролей та здобули уміння ефективно спілкуватися з дитиною, аналізувати причини поведінки дитини, власні емоції, почуття, поведінкові прояви.

Після закінчення навчання спеціалісти обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідають сім’ї кандидатів, що передбачено навчальною програмою.

Загалом протягом 2018 року Вінницьким обласним ЦСССДМ проведено 4 відповідних навчання, участь в яких взяли 11 сімей та 4 особи – кандидатів у прийомні батьки, 2 сім’ї та 1 особа – кандидатів в батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу, 14 осіб – кандидатів в опікуни.

Наступне навчання кандидатів відбудеться у березні 2019 року.


 

 
bottom

Designed by FaynoHost