.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

Відбулася підсумкова нарада директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та закладів соціального обслуговування області PDF Друк e-mail

До участі у заході були запрошені також працівники об`єднаних територіальних громад, до повноважень яких належить надання соціальних послуг. Участь у заході взяли начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Т.Дорош, керівник філії державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Р.Щур, представники Департаменту соціальної та молодіжної політики, Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницького регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області.

У 2018 році послугами центрів соціальних служб скористалися 94043 жителів області. Соціальні послуги надавалися майже 300 працівниками, серед яких фахівці із соціальної роботи, юрисконсульти, психологи, педагоги соціальні. Про це повідомила директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова під час проведення наради.

У своїй доповіді щодо підсумків роботи галузі у 2018 році Олена Стоялова відзначила належний рівень системної роботи центрів з надання соціальних послуг сім’ям з дітьми та молодим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У ході проведення наради здійснено аналіз якості надання соціальних послуг вразливим категоріям клієнтів та обговорені основні проблемні питання роботи. Участь в обговоренні взяли начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Т.Дорош, заступник начальника управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи – начальник відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Т.Лісогурська, головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг управління правового забезпечення та соціального обслуговування Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Б.Данчак, директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» С.Демко.

Також директор Піщанського районного ЦСССДМ Л.Токарчук поінформувала учасників наради про співпрацю центру з різними суб`єктами соціальної роботи з питань надання соціальних послуг сім`ям, дітям та молоді у Піщанському районі; директор Вінницького міського ЦСССДМ Н.Добровольська поділилася досвідом проведення ЦСССДМ заходів, необхідних для надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, директор Центру надання соціальних послуг Шпиківської ОТГ І.Кушнір ознайомила з особливостями організації надання соціальних послуг у Шпиківській об’єднаній територіальній громаді.

Основними пріоритетними напрямками роботи на 2019 рік визначено:

1. Реалізацію заходів, передбачених Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки, Планом заходів з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей Вінницької області на 2018 – 2026 роки.

2. Розвиток системи надання соціальних послуг відповідно до потреб громад області. Залучення ресурсів територіальних громад для здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг.

3. Вдосконалення діяльності щодо запобігання та протидії домашньому насильству, надання допомоги постраждалим.

4. Підвищення якості соціальної роботи, спрямованої на забезпечення індивідуальних потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів/піклувальників.


 Інформаційний звіт про діяльність ЦСССДМ, закладів, ОТГ у 2018 році