.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 26 гостей на сайті

Відбулося підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів з 10 районів області PDF Друк e-mail

Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завершив перше у цьому році навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки підвищення кваліфікації за 40-годинною програмою. Навчання проходить у тренінговій формі та триває п`ять днів.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології дітей різного віку. Окрему увагу на таких тренінгах приділяють юридичним питанням. На заняттях відбувається також обмін досвідом між батьками.

У підвищенні кваліфікації, яке завершилося 22 лютого, взяли участь 21 батьків з 8 прийомних сімей та 4 дитячих будинків сімейного типу із Барського, Жмеринського, Іллінецького, Калинівського, Липовецького, Мурованокуриловецького, Тиврівського районів області та міст Вінниці, Могилів-Подільського. Родини усіх учасників навчання функціонують більше 2-х років. Деякі батьки з них беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте.

У перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками, участь у веденні журналу доходів та витрат тощо. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині.

Другого дня батьки з інструктором Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України пройшли навчання з питань надання першої домедичної допомоги дитині під час раптової зупинки серця, серцевого нападу, у разі підозри на шок, порушення прохідності дихальних шляхів, допомозі дитині в непритомному стані, у разі отруєння, укусу тварин і комах, травм і пошкоджень очей, при судомах (епілепсії) тощо. Відпрацювання практичних навичок надання допомоги здійснювалося за допомогою муляжів.

Наступні два дні батьки навчалися у тренінговій групі із працівниками обласного ЦСССДМ. Учасники тренінгу опрацювали теми «Виховання дитини підліткового віку. Сексуалізована поведінка дітей» та «Потреби – основа мотиваційної сфери особистості». Тренери допомогли опрацювати батькам питання, пов`язані з особливостями статевого виховання у сім’ї дітей різного віку та статі, особливостями роботи з дітьми, які мають ознаки сексуалізованої поведінки. Також батьками розглянуті поняття «потреби», «мотив», «мотивація» та фактори, які впливають на формування мотивації; особливості розвитку мотиваційної сфери дітей; чинники, які обумовлюють потреби людини та ознайомились з ієрархією потреб. Отримані знання допоможуть батькам у розумінні дітей та визначенні їх потреб, налагодженні стосунків з дітьми у родинах, мотивуванні дітей до навчання та праці, а також сприятимуть підвищенню батьківської компетентності.

Завершилося навчання зустріччю з фаховими спеціалістами з юридичних питань Вінницького обласного ЦСССДМ, служби у справах дітей облдержадміністрації. Зокрема, учасники навчань опрацювали із юрисконсультом обласного ЦСССДМ питання майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пільг та виплат при навчанні для дітей зазначеної категорії та інші питання, які стосуються захисту прав дітей, їх відповідальності та пільг передбачених законодавством для батьків-вихователів та прийомних батьків.

За результатами навчань батьки-вихователі та прийомні батьки отримали сертифікати Вінницького обласного ЦСССДМ про проходження ними підвищення кваліфікації.

Другий етап підвищення кваліфікації проходитиме з 25 лютого по 01 березня, учасниками якого стануть 15 осіб.

Загалом у 2019 році навчання з підвищення виховного потенціалу згідно з чинним законодавством повинні пройти 204 особи з числа прийомних батьків та батьків-вихователів.

Для довідки: станом на 01 січня 2019 року у Вінницькій області функціонує 57 дитячих будинків сімейного типу та 135 прийомних сімей, в яких на вихованні перебуває 640 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.