.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

Проведено підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів з усіх районів області PDF Друк e-mail

Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завершив останнє у цьому році навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки підвищення кваліфікації за 40-годинною програмою. У підвищенні кваліфікації, які проходило у лютому-червні 2019 року, взяли участь 176 батьків з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Родини усіх учасників функціонують більше 2-х років. Деякі батьки беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте.

Навчання для кожної групи учасників проходило у тренінговій формі та тривало п`ять днів.

У 2019 році до програми підвищення кваліфікації було включено актуальні теми педагогіки і психології дітей різного віку. На заняттях відбувався також обмін досвідом між батьками. Зокрема, у перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками, участь у веденні журналу доходів та витрат тощо. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині.

Ще два дні батьки навчалися у тренінговій групі із працівниками обласного ЦСССДМ. Тренери допомогли опрацювати учасникам навчання питання, пов`язані з особливостями статевого виховання у сім’ї дітей різного віку та статі, особливостями роботи з дітьми, які мають ознаки сексуалізованої поведінки. Також батьками розглянуті поняття «потреби», «мотив», «мотивація» та фактори, які впливають на формування мотивації; особливості розвитку мотиваційної сфери дітей; чинники, які обумовлюють потреби людини та ознайомились з ієрархією потреб. Отримані знання допоможуть батькам у розумінні дітей та визначенні їх потреб, налагодженні стосунків з дітьми у родинах, мотивуванні дітей до навчання та праці, а також сприятимуть підвищенню батьківської компетентності.

 

В окремий тренінговий день батьки з інструктором Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України проходили навчання з питань надання першої домедичної допомоги дитині під час раптової зупинки серця, серцевого нападу, у разі підозри на шок, порушення прохідності дихальних шляхів, допомозі дитині в непритомному стані, у разі отруєння, укусу тварин і комах, травм і пошкоджень очей, при судомах (епілепсії) тощо. Відпрацювання практичних навичок надання допомоги здійснювалося за допомогою муляжів. За результатами навчання учасники отримали відповідні сертифікати.

 

Окрему увагу на тренінгах приділялося юридичним питанням. Зокрема, учасники навчань опрацьовували із юрисконсультом обласного ЦСССДМ та працівником служби у справах дітей облдержадміністрації питання майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пільг, виплат при навчанні для дітей зазначеної категорії та інші питання, які стосуються захисту прав дітей, державних гарантій, передбачених законодавством для батьків-вихователів та прийомних батьків та їх відповідальності.

Усі учасники навчань отримали сертифікати Вінницького обласного ЦСССДМ про проходження підвищення кваліфікації.

Для довідки: станом на 01 липня 2019 року у Вінницькій області функціонувало 55 дитячих будинків сімейного типу та 135 прийомних сімей, в яких на вихованні перебувало 620 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.