.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

На Вінниччині стартував ХХVІI обласний Фестиваль творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ПОВІР У СЕБЕ» PDF Друк e-mail

Обмежень у творчості не існує – переконують учасники ХХVІI обласного Фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ПОВІР У СЕБЕ», який розпочав свою роботу у виставкових залах Вінницького обласного краєзнавчого музею та триватиме два тижні – до 4 жовтня. Цьогоріч  участь у ньому  беруть 120 обдарованих дітей та молоді  з функціональними обмеженнями з 23 районів, 5 міст обласного значення, Немирівської та Мурафської ОТГ. Вони підготували близько 500 робіт, виконаних  різними техніками. Серед експонатів виставки:

- твори образотворчого мистецтва (акварель, гуаш, олівці, олійні фарби, аплікація (з тканини, паперу, шкіри), квілінг, графіка);

- твори декоративно-прикладного мистецтва (випалювання, вишивка бісером, вишивка стрічкою, вишивка хрестиком, вишивка гладдю, плетіння гачком, шпицями, вироби із бісеру, різьба по дереву);

- дизайнові композиції з використанням природного матеріалу (вироби з глини, з солоного тіста, з соломки, лози); - виготовлення іграшок (в’язані, шиті).У Фестивалі  беруть участь молоді автори літературних творів.

Організаторами обласного Фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ПОВІР У СЕБЕ» є Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна Рада та обласний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Проводиться даний захід  з 1992 року.

Учасниками обласного Фестивалю є  діти та молодь віком від 7 до 35 років.

Про особливості проведення Фестивалю у 2019 році розповіла директор обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Олена Стоялова:

«Цьогоріч виставка робіт учасників Фестивалю  триватиме з 19 вересня по 4 жовтня. Глядачі, які відвідають виставку, голосуватимуть за учасника, робота якого найбільше сподобається, для цього підготовлені спеціальні скриньки. Пам`ятні відзнаки фестивалю отримає кожен його учасник, а  особливими подарунками будуть нагороджені 35 переможців, які отримають найбільшу кількість голосів, та заклад соціального обслуговування,  за учасників якого проголосують найбільше відвідувачів».

Усі учасники обласного фестивалю – це переможці районних та міських відбіркових конкурсів. Про те, як проходив районний конкурс «Повір у себе» у Жмеринському районі, розповів під час відкриття виставки директор районного центру соціальних служб Руслан Осіпчук.

Вже кілька років поспіль центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями області готують до участі у Фестивалі експозиції робіт вихованців закладу. Цього року кожен заклад виготовляв роботи, виконані в одній техніці. Так, Гніванський центр «Джерело» підготував вишиті роботи, експозиція Тульчинського центру «Промінь надії» виконана із застосуванням техніки «паперокручення», обласний центр «Обрій» до уваги глядачів виставки підготував різьблені з дерева експонати. З особливою технікою під назвою «Вовняна акварель» познайомила глядачів директор Барського міського центру «Еверест» Марущак Тетяна.

Учасники Фестивалю не лише творчі, а й талановиті. Як сприяти розвитку талантів дітей та молоді з інвалідністю добре знають у Вінницькому міському центрі «Гармонія». Таким досвідом роботи закладу поділилася із учасниками відкриття виставки директорка центру Чорнобривенко Олена. Зокрема, вона розповіла, як створювались вихованцями центру фотороботи, представлені у виставковій експозиції закладу.

Уже дев`ятий рік поспіль виставка робіт учасників Фестивалю проходить у виставкових залах обласного краєзнавчого музею. Завдяки цьому з’являється можливість запросити до перегляду робіт широкі кола громадськості. Їхні враження від перегляду виставок попередніх років зібрано у Книзі відгуків. Заступник директора музею Шароварська Світлана повідомила, що виставка відкрита для усіх відвідувачів у обласному краєзнавчому музеї до 04 жовтня щодня з 10 до 17 години, окрім понеділка. Вхід на виставку - безкоштовний.

Нагородження учасників відбудеться 4 жовтня у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі імені М. Садовського.