.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 21 гостей на сайті

26 жовтня завершився 6-денний семінар-тренінг за тематикою виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб) PDF Друк e-mail

 У навчанні взяли участь 17 осіб – працівники ЦСССДМ, Козятинської та Ладижинської міської ради, Лука-Мелешківської сільської, Дашівської селищної, Немирівської міської об’єднаних територіальних громад, до посадових обов’язків яких належить надання соціальних послуг сім’ям та особам даної категорії.

Проходження навчання за даною тематикою є необхідною умовою для роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, у тому числі для надання соціальної послуги соціального супроводу.

У рамках семінару-тренінгу були розглянуті, зокрема, такі основні теми:

1. Загальна характеристика сімей та чинники, які призводять до складних життєвих обставинах.

2. Етичні засади роботи соціального працівника з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

3. Основні нормативно-правові акти, що регулюють здійснення соціальної роботи з сім’ями / особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, родинами, члени яких постраждали від домашнього насильства.

4. Ведення випадку як основна технологія соціальної роботи з клієнтами.

5. Процес здійснення оцінювання потреб дитини та її сім’ї, його документування, складання плану надання соціальних послуг / здійснення соціального супроводу. Проведення моніторингу та оцінки ефективності наданих соціальних послуг / здійснення соціального супроводу.

6. Партнерство у соціальній роботі.

Під час навчання учасники мали нагоду ознайомитись із ключовими поняттями сімейно орієнтованої соціальної роботи, ознаками вразливості сім’ї та етапами впливу факторів ризику та ресурсів родини на її благополуччя.

Особливу увагу було зосереджено на базовій технології соціальної роботи – веденні випадку, етапи якого опрацьовувались на прикладі життєвої історії конкретної сім’ї. Учасники навчання розглядали здійснення процесу оцінки потреб, її документування, підготовку висновків щодо конкретних потреб дитини та сім’ї та спільного з родиною планування соціального супроводу.

Важливе місце у викладенні матеріалу було відведено розгляду алгоритму дій фахівця у випадку виявлення факту вчинення насильства над дитиною.

Програма семінару була доповнена такими інструментами роботи з клієнтами як «Я-повідомлення», «Еко-карта». плануванням сімейного бюджету.

Учасники мали змогу познайомитися з технологією інтервізії, як з інструментом профілактики професійного вигорання, підтримки і наснаження щодо вирішення конкретних робочих ситуацій.

Крім того, працівники отримали розгорнуту інформацію та практичні поради щодо підготовки необхідних матеріалів до розгляду на засіданнях дорадчих органів, організації діяльності опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищних рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад, рекомендовані зразки ведення документації.

У ході семінару відбувся «круглий стіл» за участю працівників Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо особливостей міжвідомчої співпраці за даним напрямом діяльності.

За підсумками навчання учасники отримали домашнє завдання як необхідну умову для отримання сертифікатів Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Вінницької області – здійснити оцінку потреб сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, скласти відповідний акт згідно з рекомендаціями, отриманими під час семінару, та надіслати його до обласного ЦСССДМ.

Загалом протягом 2019 року Вінницьким обласним ЦСССДМ підготовлено 57 працівників щодо надання послуги соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах.
 
bottom

Designed by FaynoHost