.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 16 гостей на сайті

28 прийомних батьків та батьків-вихователів пройшли підвищення кваліфікації PDF Друк e-mail

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки підвищення кваліфікації за 40-годинною програмою. Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді цього року з лютого місяця розпочав проводити такі навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Родини усіх учасників функціонують більше 2-х років. Деякі батьки беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте. Навчання для кожної групи учасників проходить у тренінговій формі та триває п`ять днів.

У 2020 році до програми підвищення кваліфікації включено навчальні модулі різної тематики, які поєднані спільною метою: актуалізувати та поновити знання, уміння та навички прийомних батьків та спрямувати їх на задоволення індивідуальних потреб кожної прийомної дитини. На заняттях відбувається обмін досвідом між батьками. Зокрема, у перший день навчання батьки презентують досягнення та історії успіху прийомних дітей, розповідають про власний досвід формування та дотримання правил родини, сімейних традицій, розповідають про спільну діяльність та відпочинок, діляться методами виховання дітей тощо.

Два дні батьки навчаються у тренінговій групі із працівниками обласного ЦСССДМ. Тренери допомагають опрацювати учасникам навчання поняття «потреби», «мотив», «мотивація» та питання, пов`язані з особливостями розвитку мотиваційної сфери дітей; чинники, які обумовлюють потреби людини, та ознайомлюються з ієрархією потреб. Отримані знання допоможуть батькам краще розуміти дітей та визначати їх потреби, налагоджувати стосунки з дітьми у родинах, мотивувати дітей до навчання та праці, а також сприятимуть підвищенню батьківської компетентності. Крім того, батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу, який функціонує більше 15 років у Вінницькій області, Руслан та Арчана Ткачуки презентують учасникам навчання власний напрацьований досвід виховання дітей та діляться заходами профілактики емоційного вигорання, які застосовуються ними у процесі роботи.

 

В окремий тренінговий день батьки з інструктором тренінгового центру «Школа першої допомоги Товариства Червоного Хреста» Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України проходять навчання з питань надання першої домедичної допомоги дитині. Відпрацювання практичних навичок надання допомоги під час раптової зупинки серця, серцевого нападу, у разі підозри на шок, порушення прохідності дихальних шляхів, допомозі дитині в непритомному стані, при судомах (епілепсії) тощо здійснюється за допомогою муляжів. За результатами навчання учасники отримають відповідні сертифікати.

Особливу увагу приділено розгляду юридичних питань. Протягом другого дня навчання прийомні батьки опрацьовують із юрисконсультом обласного ЦСССДМ конкретні ситуації, що стосуються забезпечення майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пільг, виплат при навчанні для дітей зазначеної категорії та інших питань, які стосуються захисту прав дітей, державних гарантій, передбачених законодавством для батьків-вихователів та прийомних батьків та їх відповідальності.

За результатами навчання батьки отримують сертифікати Вінницького обласного ЦСССДМ про проходження підвищення кваліфікації.

Для довідки: станом на 01 березня 2020 року у Вінницькій області функціонує 55 дитячих будинків сімейного типу та 134 прийомних сімей, в яких на вихованні перебуває 629 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Цього року пройти підвищення кваліфікації мають 114 прийомних батьків та 24 батьків-вихователів.