.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 16 гостей на сайті

Індивідуальні потреби дітей та їх вплив на поведінку вивчають в онлайн режимі прийомні батьки та батьки-вихователі PDF Друк e-mail

5-9 жовтня 2020 року у черговому навчанні в онлайн режимі взяли участь 28 прийомних батьків та батьків-вихователів з Крижопільського, Могилів-Подільського, Погребищенського, Чернівецького, Ямпільського районів, міст Вінниці, Могилева-Подільського та Хмільника.

Найбільш вагомою складовою цьогорічного навчання з метою підвищення батьківського потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів є визначення індивідуальних потреб прийомних дітей та профілактики емоційного вигорання батьків.

У ході навчання учасники обговорювали питання поведінки прийомних дітей, яка викликає труднощі та насторожує батьків, аналізували зв’язок поведінки людини з її незадоволеними потребами. Опрацювання різних ситуацій та прикладів з власного досвіду допомогли батькам пригадати та обговорити свої почуття, переживання та відповідну поведінку, залежно від рівня задоволення або незадоволення власних потреб.

Розподіл різних потреб людини за ієрархією Маслоу сприяє розумінню того, що найчастіше увага приділяється задоволенню базових потреб дітей, а численні потреби у приналежності, визнанні та самореалізації дитини лишаються поза увагою дорослих, що викликає відповідні почуття та поведінку дітей.

Виконання самостійної роботи сприяло закріпленню навичок аналізу поведінки та почуттів дитини у конкретній ситуації відповідно до задоволення або незадоволення її потреб.

Робота тренінгу спрямована і на формування чутливості батьків до своїх потреб, пошуку можливостей для їх задоволення, як профілактики емоційного вигорання.

Підводячи підсумки навчання, учасники висловили свої враження від проведеної роботи, пропозиції та побажання щодо наступних навчань.