.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 13 гостей на сайті

Розпочато онлайн-навчання для територіальних громад щодо розвитку та забезпечення надання соціальних послуг PDF Друк e-mail

У лютому Вінницьким обласним центом соціальних служб спільно з Департаментом соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації проводитиметься цикл онлайн-навчань для голів територіальних громад, керівників структурних підрозділів соціального захисту та надавачів соціальних послуг, створених у громадах.

Насьогодні питання організації надання соціальних послуг потребує особливої уваги, оскільки у зв`язку зі зміною адміністративно-територіального устрою існує ризик порушення безперервності процесу соціальної підтримки сімей та осіб, які потребують її на постійній основі.

У році, що минув, мережа надавачів соціальних послуг складалася у кожному районі з територіальних центрів соціального обслуговування та центрів соціальних служб. А також функціонували центри надання соціальних послуг, створені об`єднаними територіальними громадами.

З 1 січня 2021 року повноваження щодо здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг у територіальних громадах повністю перейшли до територіальних громад та їх виконавчих органів.

Сьогодні, 04 лютого, на онлайн-навчанні, яке проводилося для голів територіальних громад та проходило за участі першого заступника Голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної, розглянуто шляхи реалізації основних повноважень територіальних громад області щодо надання соціальних послуг найбільш вразливим категоріям населення. Наталя Заболотна зауважила учасникам заходу на важливість розвитку системи соціальних послуг у кожній громаді області.

З учасниками онлайн-навчання начальником управління Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації Анатолієм Калєтніком опрацьовано Методичні рекомендації територіальним громадам у сфері соціального захисту населення, затверджені Міністерством соціальної політики України, а також Порядок організації надання соціальних послуг.

Директором Вінницького обласного центру соціальних служб Оленою Стояловою наголошено на провідну роль в системі надання соціальних послуг фахівця із соціальної роботи та необхідність врахування кількісного нормативу введення посад фахівців, визначеного Міністерством соціальної політики України для сільської місцевості та міст в залежності від кількості населення територіальних громад.

Надання будь-якої із 17-ти базових послуг, визначених Законом України «Про соціальні послуги», неможливе без здійснення оцінювання потреб, яке проводиться фахівцем із соціальної роботи відповідно до законодавчих вимог і передбачає обов’язкове відвідування сім’ї.

Серед базових соціальних послуг особливої уваги потребує послуга соціального супроводу, яка використовується для роботи зі складними соціальними випадками і надається протягом тривалого періоду часу, та якої в нашій області потребує значна кількість сімей.

Для надання послуги соціального супроводу фахівці мають пройти навчання за спеціальними програмами та працювати у команді з практичними психологами. Наявність посади психолога у штаті надавача соціальних послуг громади є обов’язковою. Крім роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, не може без психологічної підтримки бути ефективною робота з особами, які постраждали від домашнього насилля, з дітьми, які втратили родину, з дітьми, які перебувають в сім’ях патронатних вихователів.

Учасникам навчання також наголошено на налагодження в громаді міжвідомчої взаємодії усіх установ в інтересах сімей та дітей, дієвість та ефективність якої можливі лише за умови особистої участі керівників громади у діяльності дорадчих органів, які повинні створитися при кожному виконавчому комітеті.

Наступне онлайн-навчання відбудеться 10 лютого, до участі якого запрошуються керівники структурних підрозділів соціального захисту населення виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад.

 

 
bottom

Designed by FaynoHost