.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу Центрів соціальних служб у Вашій громаді
 

Хто на сайті

На даний момент 20 гостей на сайті

Вінницьким обласним центром соціальних служб розпочато відновлення груп зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів PDF Друк e-mail

У Вінницькій області з 2014 року запроваджено групи зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів як форму професійної підтримки. Така форма роботи дає можливість прийомним батькам та батькам-вихователям почути нову інформацію та відповіді на актуальні питання, отримати підтримку інших прийомних батьків, батьків-вихователів та фахівців, профілактувати емоційне виснаження.

Протягом 2015–2020 років групи зустрічей поводились фахівцями центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді щоквартально у кожному з 27 районів і 6 міст обласного значення Вінниччини. В результаті проведення децентралізації та адміністративно-територіальної реформи взаємодію між прийомними батьками та фахівцями у формі груп зустрічей тимчасово призупинено.

 

15 липня 2021 року Вінницьким обласним центром соціальних служб розпочато відновлення груп зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів. У заході взяли участь 30 прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та 13фахівців, які надають соціальні послуги даним сім’ям з 15 територіальних громад Тульчинського та Гайсинського районів.

Перша частина зустрічі відбулася у формі вебінару в режимі онлайн, на тему «Спілкування прийомної дитини з біологічним родичами. Значення та правила». Практичним психологом обласного центру соціальних служб Миколою Ільчуком було зосереджено увагу на значенні спілкування прийомної дитини з біологічними родичами, подоланні травми розлучення дитини з біологічною сім’єю та її наслідків та формування приналежності до сім‘ї. Розглянуто орієнтовний алгоритм налагодження спілкування дитини з батьками та біологічним родичами, практичні методи психологічної та соціальної допомоги прийомним батькам, батькам-вихователям і прийомним дітям у ході підготовки до спілкування з біологічними родичами, батьками.

Для планування заходів, спрямованих на подолання дітьми травми розлучення з біологічною сім’єю, фахівці та батьки отримали методичні матеріали, які допоможуть проаналізувати життєву історію кожної дитини та обговорити заходи для налагодження стосунків чи підтримки позитивного ставлення до її біологічних батьків та родичів.

 

У другій частині зустрічі, яка відбувавалася в теріторіальих громадах фахівці спільно з батьками мали можливість розглянути організаційні та інші поточні питання діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

 

           Наступні групи зустрічей планується провести 30 липня, 13 серпня поточного року.