.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 30 гостей на сайті

У полі зору – найуразливіші категорії населення PDF Друк e-mail

Темою цього тижня є реалізація в регіонах соціальної ініціативи Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.

Питання підвищення ефективності соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, аналіз стану та якості здійснення соціального супроводу сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, опрацювання особових справ щодо соціального супроводу цих сімей, ознайомлення з повідомленнями Барського РВ УМВС України у Вінницькій області щодо вчинення протиправних дій в окремих сім’ях розглядалися 16 жовтня під час проведення методичної наради для фахівців із соціальної роботи Барського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Директор Барського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.Шароградська наголосила, що ефективність соціальної роботи з сім’ями, які опинились у   складних життєвих обставинах, багато в чому залежить від правильного вибору форм і методів роботи з ними, а також від взаємодії з соціальними партнерами – суб’єктами соціальної роботи.

       На першому етапі – виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах,- важливу роль відіграють соціальні партнери: служба у справах дітей, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, управління праці і соціального захисту населення, заклади охорони здоров’я, органи місцевого самоврядування. Представники даних установ залучаються до здійснення соціальних інспектувань, участі в засіданнях дорадчого органу з питань соціального супроводу сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, безпосередньо до здійснення соціального супроводу.

Головний спеціаліст відділу соціальної роботи, керівник спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» Н.Войцеховська проаналізувала кількісні та якісні показники здійснення соціального супроводу. Протягом 9 місяців поточного року соціальним супроводом було охоплено 118 родин, в яких виховується 289 дітей. 112 родин мешкають в сільській місцевості. 6 – в м. Бар. 89 сімей, що перебували під супроводом, неповні, 43 - багатодітні, 4 – родини, в яких перебувають під опікою діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 29 – повні родини. Головним завданням соціальних працівників було залучення кожної сім’ї до розуміння реальних причин виникнення кризової ситуації та пошуку шляхів вирішення складних життєвих обставин. В ході здійснення соціального супроводу фахівцями із соціальної роботи вирішувалися питання щодо виготовлення 5 громадянам відсутніх та відновлення втрачених документів, що посвідчують особу, сприяння в оформленні соціальних допомог 35 родинам, залучення коштів меценатів для здійснення лікування 3 дітей, у 2 родини повернуто вилучених раніше дітей.

Головний спеціаліст відділу соціальної роботи Л.Смотрицька надала фахівцям із соціальної роботи методичну консультацію щодо ведення особової справи соціального супроводу. Фахівець із соціальної роботи І.Ватаманюк ознайомила колег з своїм проектом, який представлятиме на конкурсі «Кращий фахівець із соціальної роботи 2013».

Bar

 
bottom

Designed by FaynoHost