.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу ЦСССДМ у Вашому районі/місті?
 

Хто на сайті

На даний момент 38 гостей на сайті

Відбувся навчальний семінар з питань здійснення соціальної роботи із попередження насильства в сім’ї та надання соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми PDF Друк e-mail

17 жовтня відбувся навчальний семінар для працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вінницької області з питань здійснення соціальної роботи із попередження насильства в сім’ї та надання соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми.

Організував та провів захід Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Департаментом охорони здоров`я та курортів облдержадміністрації.

У семінарі взяли участь: Слободяник О.Г – заступник директора Вінницького обласного ЦСССДМ, Кіль А.Л. – головний спеціаліст управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Клочко В.Л. – головний лікар Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім.акад.О.І.Ющенка, Мостова О.П. – кандидат медичний наук, обласний дитячий психіатр, працівники Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 163 спеціалісти та фахівці із соціальної роботи з 12 районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Заступник директора Вінницького ОЦСССДМ Ольга Слободяник поінформувала учасників навчання про стан виконання в області соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб, проаналізувала якісні результативні показники діяльності фахівців із соціальної роботи центрів соціальних служб області з часу введення відповідних посад до штатів центрів, ознайомила з особливостями роботи центрів соціальних служб з питань попередження насильства в сім’ї та надання соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми. Протягом 2013 року на обліку центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області перебувало 524 сім’ї, в яких було вчинено сімейне насильство, з них 54 було охоплено соціальним супроводом. У 35 сім’ях 51 дитина постраждала від жорстокого поводження, з них 25 сімей перебували під супроводом.

Слободяник О.Г. також наголосила на важливості проведення навчальних семінарів для підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи.

Починаючи з 2012 року в області зафіксовано 5 фактів звернень осіб, які постраждали від торгівлі людьми, з них двом встановлений відповідний статус. Про організацію міжвідомчої співпраці щодо надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, доповіла учасникам семінару головний спеціаліст управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Кіль А.Л.

Головний лікар Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім.акад.О.І.Ющенка Клочко В.Л. у своєму виступі висловив сподівання на плідну співпрацю медичних працівників та фахівців із соціальної роботи в питаннях допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

Обласний дитячий психіатр Мостова О.П. ознайомила учасників семінару з особливостями виявлення ознак насилля у дітей. Під час роботи в групах учасники навчання отримали відповіді на питання із зазначеної тематики від лікарів – працівників 8 і 16 відділень обласної психоневрологічної лікарні ім.акад.О.І.Ющенка, на базі якої проходив захід.

У другій частині семінару спеціалісти обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді опрацювали з учасниками семінару алгоритми роботи з особами, які постраждали від торгівлі людьми та насильства, методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, вимоги до ведення справи соціального супроводу сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах в зв`язку з насильством.

Після навчання у Вінниці, з метою закріплення отриманих знань, з фахівцями із соціальної роботи будуть проведені практичні заняття у центрах із обов’язковим зрізом знань за питаннями, розробленими обласним ЦСССДМ.


SAM 0734

SAM 0755

SAM 0760

 

 Для довідки

На виконання соціальних ініціатив Президента України та з метою повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки в 2012 році з 2 липня до структури та штатних розписів 27 районних та 6 міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вінницької області введено 380 посад «фахівець із соціальної роботи».

У 2013 році Міністерством соціальної політики України зроблено перерозподіл посад фахівців із соціальної роботи між областями з метою забезпечення 60% потреби у всіх регіонах. Для Вінницької області було додано додатково 112 робочих місць.

Загальна кількість посад фахівців із соціальної роботи з 1 березня 2013 року у Вінницькій області становить 492. Станом на 10 жовтня 2013 року в системі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області фактично працює 472 фахівці із соціальної роботи.

Соціальна робота, яку вони проводять з різними соціальними групами, потребує постійного підвищення професійного рівня. Таке підвищення кваліфікації можливе під час участі у семінарах, тренінгах, інших формах навчання.

З метою підготовки до роботи з надання соціальних послуг населенню новоприйняті фахівці із соціальної роботи в обов`язковому порядку проходять п’ятиденне навчання за програмою, затвердженою Міністерством соціальної політики України щодо роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах. Крім того, для підвищення їх професійного рівня районними та міськими ЦСССДМ проводяться єдині методичні дні за матеріалами, підготовленими спеціалістами обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На виконання доручення Міністерства соціальної політики України з вересня 2013 року у Вінницькій області запроваджено нову форму підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи шляхом проведення щомісячних тематичних семінарів, участь в яких беруть працівники з усіх ЦСССДМ області. Семінари складаються з 2-х блоків:

1. Медичного (лекція з питань психології та основ психіатрії та практичне заняття, яке проводять працівники Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. Ющенка);

2. Соціального (обмін досвідом, вивчення інноваційних методів роботи з окремими категоріями клієнтів, практичні заняття).

Теми, висвітлені під час проведення семінарів у Вінниці, закріплюються в ході практичних занять, навчань, тренінгів, які проводяться районними( міськими) центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та при виконанні кожним фахівцем із соціальної роботи завдань, визначених ОЦСССДМ та районним (міським) ЦСССДМ.

12, 19, 26 вересня відбулись семінари, на яких розглядались питання здійснення соціальної роботи щодо попередження вилучення дитини з сім`ї та позбавлення батьків батьківських прав. В навчаннях взяли участь 469 працівників ЦСССДМ.

10 жовтня відбувся перший навчальний семінар з питань здійснення соціальної роботи із попередження насильства в сім’ї та надання соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми, в якому взяли участь 136 працівників з 14 ЦСССДМ.

24 жовтня аналогічний семінар заплановано для працівників решти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області.

 
bottom

Designed by FaynoHost