.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу Центрів соціальних служб у Вашій громаді
 

Хто на сайті

На даний момент 21 гостей на сайті

Як реагувати на випадки домашнього насильства, у тому числі в родинах учасників АТО/ООС - головне питання яке постало під час заходу проведеного у Городківській сільській ТГ PDF Друк e-mail

Проблема домашнього насильства – не нова для нашого суспільства, але з початком військових дій постали нові виклики. З метою протидії домашньому насильству та/або насильства за ознакою статті відбулась продуктивна взаємодія обласної мобільної бригади та Городківської сільської ТГ. Чому учасник АТО/ООС – не завжди герой для своєї родини? І чому він продовжує «воювати» там, де найбільше потребують його підтримки?

Відповіді на поставлені питання обговорювались працівниками обласної мобільної бригади та учасниками заходу. До обговорення долучилися старости старостинських округів, дільничний офіцер поліції, представники служби у справах дітей й відділ соціального забезпечення та соціального захисту, а також мобільна бригада Городківської сільської ТГ.

Окремою проблемою домашнього насильства є насильство в сім’ях ветеранів АТО/ООС. Тому під час зустрічі обговорювалась важливість роботи з ветеранами, учасниками бойових дій АТО/ООС. Робота спрямована саме на подолання психологічних проблем, які ветерани мають внаслідок того, що вони брали чи беруть участь у військових діях на території нашої держави. Надання підтримки учасникам АТО значною мірою сприяє налагодженню їх комунікації та стосунків з сім’єю, родичами та громадою. Як надати підтримку таким сім’ям та запобігти домашньому насильству, враховуючи психологічні особливості цієї категорії осіб, представників Городківської сільської територіальної громади поінформувала психолог Тетяна Більо.

Про зміни в законодавстві, порядок реагування на звернення постраждалих осіб, надання соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, розповіла Тетяна Бойко, провідний фахівець із соціальної роботи. Особливу увагу вона приділила спеціальним заходам – заборонному та обмежувальному приписам, водночас акцентуючи увагу на проблемах, з якими стикаються на практиці представники правоохоронних органів.

У своєму виступі фахівець із соціальної роботи Оксана Чорнобай звернула увагу на статистику звернень осіб, які постраждали від домашнього насильства та результати роботи мобільної бригади. Присутні також дізнались за що саме передбачена адміністративна відповідальність, а за що – кримінальна, які існують види покарань за злочини, пов´язані з домашнім насильством. Учасники заходу отримали пам´ятки для постраждалих осіб, візитівки з контактами «гарячих ліній» з попередження домашнього насильства. Також були надані рекомендації місцевим представникам влади щодо проведення роз´яснювальної роботи з населенням.

За допомогою до працівників обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можна звернутися:

068 586 03 55 (фахівець із соціальної роботи);

097 578 82 89 (психолог);

Viber: 097 578 82 89.

Консультації надаються з понеділка по четвер - з 9:00 до 18:00 год., в п’ятницю з 9:00 до 17:00 год.

 

 
bottom

Designed by FaynoHost