.

Опитування

Чи знаєте Ви про роботу Центрів соціальних служб у Вашій громаді
 

Хто на сайті

На даний момент 18 гостей на сайті

Проведено тренінг для фахівців територіальних громад області PDF Друк e-mail

16 вересня Вінницьким обласним центром соціальних служб  проведено онлайн-тренінг за темою «Емоційна сфера особистості. Допомога дитині у подоланні втрат». В навчанні взяли участь 15 працівників закладів, які є надавачами соціальних послуг у Вінницькій, Жмеринській, Іллінецькій, Козятинській міських, Вапнярській, Томашпільській селищній та Бабчинецькій, Ободівській сільських територіальних громадах.

Тренінг провела практичний психолог Вінницького обласного центру соціальних служб Тетяна Геращенко. Учасники розглянули базові емоції людини, їх позитивні та негативні   складові, класифікацію та функції; розглянуто відмінності між емоціями та почуттями. Ведучою тренінгу наголошено на важливості розпізнавання власних емоцій та почуттів, адже це сприяє розвитку емоційного інтелекту, який допоможе передбачити почуття фахівців в робочій ситуації, сформувати потрібну поведінку. При виконанні практичних вправ фахівці досліджували емоції, обмінювалися особистим та професійним досвідом.

Крім того, учасники опрацювали види втрат та фактори, які впливають на їх переживання, ознайомилися з психологічними особливостями допомоги на стадії шоку, гострого горя, відновлення. У ході роботи увага була зосереджена на допомозі дітям, які потребують підтримки у подоланні втрат, адже смерть близької людини болюча та складна і для дорослих, а дітей, які з втратою стикаються вперше, це може травмувати на довгий період життя. Тренер акцентувала увагу фахівців на тому, що для налагодження контакту важливо враховувати вік дитини, її інтелектуальні здібності, стосунки із померлою людиною і те як реагують на втрату інші члени сім’ї, як заведено на це реагувати у громаді, в якій вони живуть. Учасники підсумували: скорбота — важливий спосіб і для дітей, і для дорослих примиритися з втратою, оскільки вона дозволяє дитині прийняти смерть близької людини і попрощатися з нею.