На часі одне з найактуальніших питань для країни – питання внутрішньо переміщених осіб, захист їх прав і необхідність допомоги в умовах воєнного стану.
13 квітня група фахівців у складі обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, працівників Вінницького та Херсонського обласних центрів соціальних служб здійснила виїзд у дошкільні навчальні заклади Гніванської міської територіальної громади, в яких тимчасово проживають особи, що переїхали із зони активних бойових дій, рятуючись від небезпеки.
Зустрічі у трьох населений пунктах громади організовано за сприяння відділу освіти Гніванської міської ради. Усім учасникам зустрічей надано юридичну, психологічну та соціальну допомогу. Внутрішньо переміщених осіб поінформовано щодо визначених державою соціальних гарантій (державні допомоги, в тому числі, допомога на проживання ВПО), допомоги за програмами міжнародних донорів, які реалізуються у Вінницькій області.
Крім того, особам, які вимушено залишили свої домівки, надано актуальну інформацію з питань запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, адже особи, які нещодавно зазнали переміщення, є однією з найбільш вразливих категорій населення.
Під час зустрічей особливу увагу приділено психологічній допомозі. З дорослими фахівці працювали в групах та індивідуально. Для дітей проведено арттерапевтичні заняття, під час яких вони змогли поділитися своїми переживаннями та висловити актуальні бажання. Практичні психологи запропонували подальші зустрічі з дорослими та дітьми у форматі онлайн.
Війна залишає невидимі травми, наслідки яких можуть проявитися і через багато років. Тому вчасна підтримка дорослих та, особливо, дітей — одна з найголовніших та найактуальніших наразі потреб.
Отримати психологічну допомогу можна, звернувшись на цілодобову лінію психологічної підтримки для постраждалих від війни, яка працює при Вінницькому обласному центрі соціальних служб за номерами:
067-885-71-07;
096-524-17-41.
Крім того, можна звернутися за допомогою до працівників обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі:
068 586 03 55 (фахівець із соціальної роботи);
097 578 82 89 (психолог);
Консультації надаються з понеділка по четвер - з 9:00 до 18:00 год., в п’ятницю з 9:00 до 17:00 год.