4 травня 2022 року Вінницьким обласним центром соціальних служб проведено тематичну зустріч з метою надання професійної підтримки сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, і фахівцям, що здійснюють їх соціальний супровід.
До зустрічі приєднались близько 150 прийомних батьків та батьків-вихователів, деякі – з інших країн, куди змушені були тимчасово переїхати з дітьми.
Практичний психолог обласного центру соціальних служб Микола Ільчук відзначив, що війна є надпотужним стресогенним та психотравмуючим фактором для великої кількості людей. Під час війни піддаються негативному впливу не тільки учасники військових дій, а також мирні жителі, які потрапляють у зону бойових дій, їхні сім’ї та родичі. Це величезна кількість людей, які відчувають сильний стрес — загрозу для життя. Багато хто втрачає свої домівки, звичний спосіб життя, роботу, рідних.
Для стабілізації власного стану людині важливо розуміти природу стресу, травми та володіти навиками саморегуляції.
Для прийомних батьків, батьків-вихователів та фахівців ці знання та вміння надзвичайно важливі, щоб мати ресурс для підтримки дітей, які виховуються в сімейних формах виховання.
З метою надання та систематизації знань, оволодіння навиками допомоги собі та дітям, під час зустрічі було розглянуто наступні питання:

1. Види стресу і його вплив на психіку та фізіологію.
2. Травма та її зовнішні ознаки.
3. Ретравматизація під час війни.
4. Техніки допомоги дітям у зменшенні впливу стресу та стресогенних факторів. Допомога собі – для батьків.

Доповідач зосередив увагу учасників зустрічі на ознаках травматичного стресу у дітей різного віку та іграх і практичних вправах, які допоможуть дітям впоратися з негативними переживаннями та емоціями, а також допоможуть подолати стрес.
За результатами зустрічі методичні та довідкові матеріали будуть надіслані учасникам електронною поштою та з допомогою месенджерів.
Ті фахівці та прийомні батьки, які не змогли приєднатись до зустрічі, матимуть можливість переглянути її у запису.

0 02 05 0884edbd4d6d37aa1fd698127f2072b8a56cf403734553f3f34dde4fcf72f150 4eb9d699f35d27782534678101112131415