Будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні як війна, призводять до збільшення випадків насильства, в тому числі серед сімей, які вимушено залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки. Попри війну, проблема домашнього насильства не стає менш важливою, і всі відповідальні органи продовжують роботу, щоб попередити, захистити та допомогти постраждалим.

23 червня працівниками обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, спільно із представниками міждисциплінарної мобільної команди, яка працює на базі Вінницького обласного центру соціальних служб здійснено виїзд до закладу дошкільної освіти "Сонечко" у смт Оратів, в якому тимчасово проживають особи, що переїхали із зони активних бойових дій, рятуючись від небезпеки.
В ході роботи спеціалістів внутрішньо переміщеним особам було надано актуальну інформацію щодо соціальних, психологічних, юридичних та медичних послуг, якими вони можуть скористатися за місцем свого тимчасового перебування, в тому числі в ситуації домашнього насильства. Зокрема, за допомогою інформаційних матеріалів присутніх на зустрічі поінформовано щодо мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, отримання довідки внутрішньо переміщених осіб, статусу безробітного, отримання медичної допомоги та видів грошових допомог для внутрішньо переміщених осіб.

Після надання загальної інформації фахівцями було проведено індивідуальні консультації з внутрішньо переміщеними особами щодо проблемних питань, з якими вони зіштовхнулись.

За допомогою до працівників обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можна звернутися:
068 586 03 55 (фахівець із соціальної роботи);
097 578 82 89 (психолог);
Viber: 097 578 82 89.

Консультації надаються з понеділка по четвер - з 9:00 до 18:00 год., в п’ятницю з 9:00 до 17:00 год.

За допомогою до працівників обласної мультидисциплінарної мобільної команди, яка надає соціально-психологічні послуги сім`ям з дітьми, особам, постраждалим від військових дій збройних сил російської федерації, можна звернутися:
096 337 61 80 (психолог);
066 756 27 24 (фахівець із соціальної роботи, юрист та медик).