Однією з найбільш незахищених та вразливих категорій населення, яка гостро реагує на вплив стресових чинників, є діти. Вони болюче реагують не лише на власне напруження, яке виникає через стрес, а й на психоемоційний стан значимих дорослих, які їх оточують.
28 вересня 2023 року в режимі онлайн Вінницьким обласним центром соціальних служб проведено черговий вебінар із циклу навчань для спеціалістів, які надають соціальні послуги і психологічну підтримку членам сімей захисників та захисниць України. Навчання відбулось в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Спікер заходу – Сергій Міщук – національний тренер, супервізор Міністерства у справах ветеранів, висвітлив особливості переживання психотравми в дитячому віці, зокрема особливості реагування дітей на травматичну стресову подію. С.Міщук наголосив, що діти з родин військовослужбовців є особливою соціальною категорією, яка потребує уваги фахівців, оскільки у цій групі існує значний ризик впливу надмірних стресових чинників саме у родині. Діти потерпають від тривалої розлуки з їхніми батьками, які знаходяться на службі; деякі діти фізично втрачають близьких: маму чи тата, які гинуть під час військових подій; частина дітей не можуть відновити теплі, близькі стосунки з батьками, які повернулися у родину після перебування у гарячих точках і потерпають від ПТСР-симптоматики.
Також тренер надав перелік найбільш дієвих методів і технік роботи з дітьми, які зазнали впливу психотравмуючих чинників, та зауважив, що самі діти, як правило, не усвідомлюють повністю своїх проблем, не знають способів подолання труднощів і, тим більше, не здатні використовувати їх на практиці. Тому важливо не ігнорувати психотравмуючу ситуацію, вчасно надати фахову допомогу для попередження небажаних наслідків.