Вікові кризи, неприємні події, булінг у реальному й віртуальному світі впливають на психічний та емоційний стан дорослих і дітей, викликаючи стрес, тривогу, депресію тощо. А війна та небезпека повністю позбавляють нас почуття рівноваги, лише підсилюючи вплив цих факторів.

12 жовтня Вікторією Асауляк психологом Вінницького обласного центру соціальних служб проведено вебінар для працівників закладів, які надають соціальну підтримку населенню у територіальних громадах області на тему: «Турбота про ментальне здоров'я дітей в умовах війни».

Захід проведено в рамках Всеукраїнської програми метального здоровʼя «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською.

Під час вебінару учасники ознайомились з:
- ознаками складнощів із психічним здоров’ям дітей в умовах війни
- способами подолання негативних наслідків стресу
- способами формування стресостійкості.

Також Вікторія Асауляк акцентувала увагу на іграх для зняття стресу та вивільнення агресії у дітей:

- «Видихнути хмару»

- «Погода»

- «Докричатися до Місяця»

Учасникам вебінару надано перелік найбільш дієвих методів і технік роботи з дітьми, які зазнали впливу психотравмуючих чинників (комплекс фізичних вправ на розслаблення, картки для дихальних практик стабілізації, вправи при перевантаженості та сильному стресі у дітей) та акцентовано увагу на тому, як батькам допомогти дитині долати негативні наслідки стресових обставин вдома за допомогою технік заземлення та релаксації.

Тільки дорослий, який має власний ресурс, зможе повноцінно дати цей ресурс своїй дитині. Тому треба прислуховуватись до себе, долати свої внутрішні страхи та упередження та шукати місця сили та натхнення. Адже виховання дитини, а особливо в такий непростий час, потребує неабияких сил.

01