Діти та підлітки часто не усвідомлюють всієї небезпеки, яка може чекати на них в інтернеті. Це підтверджує офіційна статистика, за якою кожна п’ята дитина в середній школі готова зустрітися з незнайомцем з інтернету. Крім того, дітей оточує безліч ризиків та небезпек в інтернеті від шахраїв, які намагаються отримати і фото інтимного характеру, і особисту інформацію їх батьків з ціллю фінансової наживи, і емоційне задоволення від вчинення кібернасильства тощо.

Проте сучасним дітям все ж важко уявити життя без інтернету, соцмереж та ігор. Згідно з останньою статистикою, в Україні 96% дітей у віці 10-17 років постійно користуються інтернетом.

34% дітей та підлітків проводять в інтернеті від трьох до п’яти годин щодня, 28% – одну-дві години щодня, 13% – від п’яти до семи годин, а 10,4% – понад сім годин щодня.

Разом із тим щодня діти стикаються з небезпекою в мережі.

Як уникнути небезпечних ситуацій в інтернеті дітям та підліткам, як навчити дітей захищатися від злочинців у мережі, у який момент мають зреагувати і втрутитися батьки та школа, а також куди звертатися за допомогою, якщо ваші діти стали жертвами інтернет-насильства. На ці та інші питання відповідали фахівці Вінницького обласного центру соціальних служб в рамках проєкту «Інтернет без насильства. Безпечно!», який розроблено Вінницьким обласним молодіжним громадським центром «Волонтер» та підтримано Українським Фондом «Благополуччя дітей».

Захід відбувся 30 жовтня 2023 року для прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників і дітей, що виховуються в їх сім’ях, на базі Жмеринської територіальної громади. Сприяли у його проведенні працівники Жмеринського та Станіславчицького центрів надання соціальних послуг. Одночасно з батьками психологи проєкту провели заняття з двома групами дітей – молодшими школярами та підлітками.

Програма реалізується в рамках проекту ЄС "Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в інтернеті", який впроваджує консорціум громадських організацій, а саме: Український фонд "Благополуччя дітей", ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» та LHSI "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я", за фінансової підтримки Європейського Союзу.

01