23 квітня 2024 року відбулась тематична зустріч для сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, сімей внутрішньо переміщених осіб у Томашпільській селищній територіальній громаді за темою "Вплив негативних явищ та протидія насильству над дітьми в Інтернет-просторі". Тренінгові заняття проведено не лише для батьків, а й для двох груп дітей, які виховуються у їх сім’ях. Учасниками заходу стали 20 батьків та 40 дітей.

Захід відбувся у співпраці з партнерами УВКБ ООН, за участі Гуманітарної місії «Проліска». Організацію зустрічі забезпечили працівники Томашпільського центру надання соціальних послуг.

Тренінги щодо безпеки в Інтернеті провели психологи та фахівці із соціальної роботи Вінницького обласного центру соціальних служб. Представники ГМ «Проліска» організували групове консультування з юридичних питань сімей опікунів, піклувальників, у тому числі внутрішньо переміщених осіб та активності для дітей (рухові ігри, пасхальні поробки, виготовлення фігур з термомозаїки).

Діти в ігровій формі відповідно до їх віку набули знань про явища, з якими можна стикнутись в інтернет-просторі; зрозуміли ризики, які можуть нести соціальні мережі, та їх наслідки. Крім того, і молодші учасники і підлітки ознайомились з тим як необхідно діяти, коли потрапляєш у небезпечну ситуацію.

Батьки ознайомились з важливою інформацією про вплив соціальних мереж на формування психіки дитини та навчились застосовувати новітні програми, які допомагають контролювати поведінку дітей в інтернеті.

Пропонуємо декілька рекомендацій, що використовувались під час тренінгу та будуть корисними усім батькам:
• розміщуйте комп’ютери з Інтернет-з’єднанням поза межами кімнати Вашої дитини;
• поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з якими вони спілкуються в онлайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
• цікавтесь тим, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
• вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль у Windows*;
• наполягайте на тому, щоб Ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом без Вашого відома;
• навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів.

Пам’ятайте, Інтернет – це не лише джерело ризиків і загроз, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей.

КУ "Центр надання соціальних послуг" Томашпільської селищної ради

 3