30-31 липня та 26-27 червня працівники Вінницького обласного центру соціальних служб провели навчання «Кризовий менеджмент у надзвичайних ситуаціях» у Томашпільській та Чечельницькій громадах.

Заходи реалізовано за сприяння голів селищних рад та активної участі керівників/представників структурних підрозділів виконавчих комітетів (соціального захисту населення, цивільного захисту, житлово-комунального господарства, економіки та інвестицій, інформаційної діяльності, служби у справах дітей, ЦНАП), закладів охорони здоров’я, освіти, культури, надавачів соціальних послуг, старост старостинських округів, представників органів ДСНС та Національної поліції.

Протягом активної 2-денної роботи учасники тренінгу ознайомились із етапами кризового менеджменту та особливостями роботи кризової команди на кожному з них, отримали цікаву та корисну інформацію щодо формування та підтримки команди, обмінялись досвідом щодо того, як це відбувається у їх колективах, виконували вправи на командну взаємодію.

Учасники навчання, які займають керівні посади, відзначили важливість отриманої інформації щодо компетентностей лідера/кризового менеджера, інструментів для їх формування та можливості використання у своїй роботі.

Діючи як команда кризового менеджменту, на основі запропонованої інформації щодо надзвичайної ситуації, яка трапилася в громаді, учасники тренінгу розробляли плани заходів щодо мінімізації наслідків надзвичайної ситуації. У цій вправі був корисним як досвід представників органів місцевого самоврядування, ДСНС, поліції, відділів цивільного захисту населення, житлово-комунального господарства щодо негайного реагування і відновлення інфраструктури, так і досвід медиків, психологів, надавачів соціальних та адміністративних послуг щодо підтримки постраждалих осіб.

За результатами участі у змодельованій прес-конференції, учасники відзначили складність формування інформаційних повідомлень про надзвичайну подію; важливість діяти злагоджено, відчувати підтримку команди в ситуації невизначеності, коли зростає попит на інформацію і тиск з боку людей, які потребують посиленої уваги і підтримки.

Використовуючи інструмент «картування ресурсів» кожна із громад створила піраміду перенаправлень для осіб, які постраждали від війни. Участь у цій вправі представників різних галузей дозволила продемонструвати ресурси та можливості кожної з громад та напрацювати шляхи їх розширення.

Інформацію про резильєнтність (особисту, колективу, громади) учасники поєднували із вправами, спрямованими на підсилення ресурсу та наснаження.

Заходи відбулися у межах проєкту «Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я / UKR2303 Institutional Cooperation in the Health Sector» у співпраці з Норвезьким Регіональним Центром протидії насильству, травмі та суїциду (RVTS Øst), Центру психічного здоровʼя Києво - Могилянської академії, Школи соціальної роботи НаУКМА та ГО «Слова допомагають» за фінансової підтримки уряду Королівства Норвегія.

01