Напередодні Дня Незалежності України в області відбулася зустріч ветеранів та членів їх сімей з числа учасників Програми соціального відновлення.

Захід організовано для ветеранів, які після отриманих поранень повернулись до цивільного життя і разом із своїми дружинами та дітьми на початку 2024 року брали участь у пілотуванні соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей.

Зустріч проведено у співпраці з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації. Організатори мали на меті обговорити із сім’ями ветеранів зміни, які відбулись у їхньому житті за результатами участі у пілотуванні та Програмі соціального відновлення.

Програма зустрічі включала різноманітні заходи: майстер-класи та інтерактивні заняття, сімейне дозвілля та спілкування з керівництвом області у неформальній обстановці з можливістю поділитись як проходить адаптація та перехід до цивільного життя в кожної родини.

Для комфортного відпочинку у готелі, в якому проходила зустріч, створено найкращі умови та безбар’єрне середовище. Позитивному налаштуванню та гарному настрою учасників зустрічі сприяло невимушене спілкування з добре знайомими між собою родинами та вечір з відомими артистами та виконавцями – Олександром Теренчуком, Павлом Пазюком, Максимом Тріскою та Андрієм Штофелем.

Завдяки спілкуванню та участі у творчих заходах, спрямованих на емоційне розвантаження, покращився психологічний стан ветеранів та членів їх сімей. Співробітники обласного краєзнавчого музею провели заняття «Археологічні мандри: урок виживання» під час якого дорослі та діти добували вогонь первісними методами – за допомогою тертя деревини або ж кременю та кресала; приміряли на себе середньовічні обладунки, знайомились з давньою зброєю, грали у середньовічні ігри, писали на «смартфоні» часів Русі, а також намагались перетерти зерно в борошно як це робили трипільці.

Майстер гончарного мистецтва Михайло Діденко показав майстер-клас з ліплення глиною, а працівниці обласної універсальної наукової бібліотеки імені Отамановського Інна Боса та Ганна Григорук завдяки аквагриму створили неповторні образи і чудовий настрій для дітей ветеранів.

Незабутнім для учасників зустрічі стало плетіння гобеленів з трав і квітів, привезених з Державного історично-культурного заповідника «Буша», яке провели його працівники на чолі з директоркою Іриною Захарчук.

Для того, щоб спогади про зустріч залишились у пам’яті на тривалий час кожна сім’я отримала можливість сімейних фотосесій та спільні знімки.

Для довідки: Пілотування послуги відбулось у Вінницькій області на замовлення Міністерства соціальної політики України, за фінансової та методичної підтримки Товариства Червоного Хреста України на базі одного з рекреаційних закладів у місті Хмільнику. Мультидисциплінарною командою у складі фахівців Вінницького обласного центру соціальних служб, залучених психологів та психотерапевтів у січні та квітні проведено два семиденних заїзди за Програмою соціального відновлення. Програмою охоплено 66 осіб, з них – 24 ветерани, 24 дружини та 18 дітей ветеранів.

В рамках впровадження послуги соціальної адаптації за кошти обласного бюджету та бюджетів територіальних громад продовжено проведення заходів за Програмою соціального відновлення. У червні участь у заїзді взяли ще 10 родин – 10 ветеранів, 10 дружин та 7 дітей ветеранів.

На сьогодні Програмою соціального відновлення в області охоплено 93 особи, з них – 34 ветерани, 34 дружини та 25 дітей ветеранів.

01