23 серпня 2024 року методист відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Ірина Пригалінська провела онлайн навчання на тему: «Проведення тематичної групи зустрічей «Позитивне виховання дітей. Мета, принципи та методи».

В ході проведення вебінару учасники актуалізували поняття виховання, дисципліни, поведінки, розібралися із методами виховання, зосередилися на принципах позитивного виховання, ознайомилися із концепцією «сильних сторін», обговорили правила якісної похвали та поділилися власними уподобаннями щодо похвали в свою сторону.

Також фахівці отримали низку інструментів та ряд інтерактивних вправ для роботи із учасниками групи зустрічей, спрямованих на усвідомлення ними необхідності використання саме позитивних методів виховання дітей.

 Крім того, спеціалісти поділилися досвідом проведення попередньої групи зустрічей на тему: «Розпорядок дня» та результатами зворотнього зв’язку від її учасників – прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників, які відмітили цінність розпорядку дня як інструменту впорядкування та планування часу, формування звичок та розподілу обов’язків для членів своїх сімей, у тому числі, прийомних дітей.

У навчанні взяли участь понад 100 осіб. Це працівники центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг, які розуміють важливість соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування та готові об'єднати зусилля в організації та проведенні груп зустрічей у кожній територіальній громаді.

Для довідки: Протягом 2014 – 2020 років Вінницька область активно реалізовувала концепцію підтримки прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів та піклувальників шляхом проведення їх щоквартальних груп зустрічей. Це стало ефективним механізмом обміну досвідом та підтримки сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

З метою відновлення груп зустрічей у кожній територіальні громаді Вінницьким обласним центром соціальних служб започатковано проведення циклу навчань для фахівців та психологів, які надають соціальні послуги таким сім’ям.

1