Протягом 12 днів (21-25, 29 жовтня та 04-08, 09 листопада) 2024 року на базі Регіонального центру підвищення кваліфікації проведено навчання за Програмою підвищення кваліфікації соціальних працівників щодо встановлення опіки, піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. У навчанні взяли участь 38 фахівців.

Зазначене навчання надзвичайно важливе для фахівців із соціальної роботи та психологів, оскільки формує необхідні переконання та навички для надання якісної соціальної послуги соціального супроводу сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

У ході тренінгу координатори навчання ознайомили учасників із чинним законодавством та ефективними шляхами пошуку кандидатів у прийомні батьки/ батьки-вихователі. Учасники працювали з реальною історією прийомної сім’ї, на основі якої складали оцінку потреб прийомних дітей та план соціального супроводу; виконували домашні завдання, працювали над заповненням відповідної документації.

Крім того, фахівці були ознайомлені з методикою опису ситуації, її інтерпретації та оцінки, адже в ході констатації реальної ситуації в родині це важливо для складання оцінки потреб та планування заходів соціального супроводу. Також слухачами відпрацьовано алгоритм підготовки до створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, визначено їх участь в цьому процесі та функції інших дотичних суб’єктів із соціальної роботи.

Слухачі ознайомилися з послідовністю надання соціальної послуги відповідно до Державного стандарту надання соціальної послуги соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; дізнались про особливості підготовки пропозицій до індивідуального плану соціального захисту дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування та інформації про ефективність функціонування прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу.

Фахівці взяли участь у інтерактивних вправах, що покликані сформувати у них належний рівень компетентності для здійснення ефективного соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Протягом завершального дня спікери заходу акцентували увагу учасників заходу на важливості груп зустрічей для прийомних батьків/ батьків-вихователів та груп зустрічей для опікунів/ піклувальників; здійсненні різних видів супервізій, також змогли стати учасниками балінт-групи, в ході якої представляли ті випадки зі своєї практики, з якими виникали певні труднощі у ході здійснення соціальної роботи.

За результатами навчання учасники програми отримають сертифікати державного зразка.

06