Завершено навчання за програмою підвищення кваліфікації психологів, яке проходило на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Навчання стало важливим етапом для психологів соціальної сфери області, які надають підтримку сім'ям та особам у складних життєвих обставинах.
Підготовка психологів відбулася завдяки державній субвенції, яка надійшла до області для підвищення кваліфікації працівників соціальної сфери. Виділення коштів з державного бюджету – це не лише фінансова підтримка, а й вираз довіри та визнання значущості роботи фахівців, які проводять соціальну роботу із сім’ями.
Цьогорічне підвищення кваліфікації має певні особливості, адже воно вперше проводилося для психологів, що є відповіддю на суттєве зростання попиту на психологічну підтримку від усіх вразливих категорій населення, які постраждали від травм, стресу, наслідків війни чи інших кризових ситуацій. Зросла й потреба психологів у навчанні, адже їх кількість істотно збільшилась: у 2022 році в галузі працювали 23 психологи, а тепер, завдячуючи підтримці керівництва області та голів територіальних громад, їх стало більше як у два з половиною рази - 58. Головне – усі, досвідчені, і початківці, – потребували професійної підтримки.
Завдяки співпраці з факультетом педагогіки, психології та професійної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, учасники навчання отримали необхідні знання і цінний досвід від провідних викладачів вишу.
Теми, які розглянули під час навчання, об'єднані освітньою програмою: «Розвиток професійних компетентностей психолога в умовах сучасних викликів». Провідними викладачами університету проведено низку лекцій, майстер-класів і практичних занять, присвячених таким темам як діагностика у психологічній практиці, консультування дорослих у стані втрати, вплив ситуації невизначеності на дітей, арт-терапія, формування життєстійкості, робота з військовими та їхніми родинами, підтримка дітей, які зазнали травматичного впливу війни, підтримки осіб з інвалідністю у період військових дій та інші. Крім того, психологів навчили керувати своїми емоційними переживаннями, розуміти механізми особистої саморегуляції, використовувати ефективні практики щодо підтримки власного психічного здоров’я.
Викладачі кафедри психології та соціальної роботи університету під керівництвом доктора психологічних наук, професора кафедри Ольги Миколаївни Паламарчук забезпечили високий рівень підготовки та проведення навчальних і практичних занять.
Завдяки отриманим знанням та навичкам психологи зможуть підвищити ефективність своєї роботи, розширивши свій арсенал методів для підтримки найбільш вразливих категорій населення.
За підсумками навчання 50 учасників отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.