Завдяки важливості теми захід об’єднав 314 учасників - представників служб у справах дітей, ювенальної превенції та надавачів соціальних послуг області.

Сексуальне насильство щодо дітей – це болюча проблема, яка часто залишається прихованою через страх, мовчання та соціальну терпимість до таких дій. Прояви насильства, зневажання прав та інтересів дітей призводять до серйозних соціальних наслідків, породжуючи дезадаптацію, соціальну ізоляцію та повторення насильства в майбутньому.

Тому спільна міжвідомча робота має вирішальне значення для виявлення таких випадків, надання своєчасної допомоги дітям і запобігання повторним випадкам.

Учасники розглянули широкий спектр важливих питань:
• виявлення постраждалих дітей та організація першочергових заходів соціального захисту;
• соціальна робота із сім’ями з метою мінімізації ризиків повторних випадків сексуального насильства;
• допомога дітям у складних життєвих обставинах, надана різними суб’єктами соціальної сфери;
• розробка та впровадження профілактичних заходів щодо запобігання сексуальному насильству над дітьми, зокрема використання онлайн інструментів (Cybersafe);
• юридична відповідальність за неналежне виконання обов’язків щодо захисту дітей.
Ці теми обговорювалися крізь призму міжвідомчої взаємодії, що включає участь представників поліції, соціальних служб і служб у справах дітей на кожному етапі соціального захисту постраждалих.

Серед експертів, які поділилися своїм досвідом і знаннями, ознайомили учасників навчання з повноваженнями відповідних структур:

Таліна Руденко, завідувач сектору профілактики дитячої безоглядності служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації;

Віталій Микитенко, старший інспектор відділу взаємодії з громадами управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області;

Олена Слободянюк, інспектор відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області;

Ольга Слободяник, заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб.

Вікторія Асауляк, практичний психолог обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, Вінницького обласного центру соціальних служб.

Інформаційну складову міжвідомчого навчання підсилила участь Гунько Вікторії Миколаївни, начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Вінницької обласної прокуратури, яка провела огляд законодавства, що стосується сексуального насильства щодо дітей та ознайомила учасників із роллю прокуратури у забезпеченні законності та координації дій під час розслідування та запобігання випадкам сексуального насильства над дітьми.

Підсумовуючи навчання, спікери наголосили на важливості:
- інформаційної роботи для працівників, які контактують із дітьми, щодо алгоритмів дій у разі виявлення сексуального насильства чи жорстокого поводження;
- необхідності посилення міжвідомчої взаємодії в інтересах дитини;
- запровадження систематичного навчання для підвищення кваліфікації працівників соціальної сфери та правоохоронних органів.

Навчання стало важливим кроком  у посиленні ефективності міжвідомчої взаємодії всіх структур, що працюють в інтересах дітей.

002