Робота з кривдниками – важливий елемент у системі роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, а також суттєва складова допомоги постраждалій особі. Участь особи, яка вчиняє насильство, у корекційній програмі для кривдників дає їй можливість визнати відповідальність за власні вчинки, подолати систему уявлень, які допускають, виправдовують або сприяють вчиненню насильства. Зміна поведінки таких осіб допомагає не лише зменшити ризик повторних актів насильства, але й сприяє загальній безпеці сімей та громади. Тому впровадження програми для кривдників – суттєвий практичний крок для визнання цієї гострої суспільної проблеми та формування системного підходу до її вирішення.
11–12 та 19–20 листопада 2024 року Вінницьким обласним центром соціальних служб у співпраці з Департаментом соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації проведені онлайн тренінги «Впровадження програми для кривдників» для психологів та інших фахівців, яких залучено до проведення корекційних програм для осіб, які вчиняють домашнє насильство.
Розробку програми та проведення навчальних тренінгів забезпечили фахівці Вінницького обласного центру соціальних служб Оксана Чорнобай та Вікторія Асауляк. У навчаннях взяли участь 39 спеціалістів із 32 територіальних громад Вінницької області.
Програма навчання охоплювала ключові аспекти роботи з кривдниками: ознайомлення із структурою та механізмами проведення програми для кривдників, важливість етапу діагностики, інструментарій та методики оцінки психологічного стану кривдника, навички мотиваційної бесіди. Крім того, учасники навчання спробували на практиці вправи і техніки, що використовуються на етапах індивідуальної та групової роботи з кривдниками.
Під час тренінгу учасники мали змогу навчитися використовувати існуючі практики роботи з особами, які вчиняють домашнє насильство, удосконалити навички групової роботи, обмінялися своїм досвідом із колегами і обговорили ефективні методи подолання викликів у роботі.