Протягом жовтня – листопада 2024 року Вінницьким обласним центром соціальних служб проведено серію онлайн зустрічей для спеціалістів 19 територіальних громад області, які розпочали надання ІІ етапу соціальної послуги соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей після Програми соціального відновлення на базі рекреаційного закладу.

До участі у зустрічах долучилися спеціалісти з Барської, Бершадської, Вороновицької, Гайсинської, Городківської, Глуховецької, Дашівської, Калинівської, Ладижинської, Літинської, Липовецької, Мурованокуриловецької, Погребищенської, Стрижавської, Тиврівської, Тульчинської, Чечельницької, Шпиківської, Ямпільської територіальних громад.

Під час робочих зустрічей з фахівцями громад обговорено індивідуальну соціальну адаптацію відповідно до потреб сімей за місцем їх проживання, узгоджено перелік заходів, необхідних для продовження надання підтримки ветеранам та членам їх родини, та послідовність їх проведення.

Увагу фахівців зосереджено на тому, що робота з ветеранами та їх сім’ями має бути спрямована на соціальну та психологічну підтримку, налаштування ветерана для подолання труднощів, збереження та відновлення соціальних і родинних зв’язків, залучення ветеранів до життя громади, зміцнення сімейних стосунків.

Особливу увагу приділено питанню міжвідомчої взаємодії на рівні кожної територіальної громади, яка відіграє ключове значення в роботі із сім’ями. Командна робота та максимальне включення органів місцевого самоврядування, медичних установ, освітніх закладів, надавачів соціальних послуг, громадських організацій громади забезпечить комплексну підтримку сімей, якісне та ефективне надання соціальної послуги ветеранам війни та членам їхніх сімей.

За підсумками проведеної роботи надавачі соціальних послуг отримали методичні рекомендації до індивідуального плану надання соціальної послуги.

Довідка:

Соціальна послуга соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей (далі - соціальна послуга) - комплекс заходів, спрямованих на забезпечення соціальної профілактики та соціальної підтримки, збереження та відновлення соціальних і сімейних зв’язків ветеранів війни та членів їхніх сімей, запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей ветеранів війни, пристосування до змінених умов соціального середовища, спрямованих для усунення / пристосування обмежень життєдіяльності для підтримки соціальної незалежності, збереження та продовження їхньої соціальної активності, забезпечення можливостей для подальшого планування особистого життя та професійного розвитку, що складається із двох етапів, перший етап надається в рекреаційному закладі, другий етап - індивідуальна соціальна адаптація, яка надається за задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування) ветеранів війни та членів їхніх сімей (далі - індивідуальна соціальна адаптація) та здійснюються впродовж визначеного строку.

У 2024 році у Вінницькій області проведено 5 семиденних заходів за Програмою соціального відновлення ветеранів війни та членів їхніх сімей на базі рекреаційних закладів. У них взяли участь 54 сім’ї ветеранів (108 дорослих та 25 дітей) з 37 громад Вінниччини. Станом на 01.10 2024 соціальну послугу соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей запроваджено у 19 територіальних громад області.

02