Професійна підтримка спеціалістів, які працюють у закладах, що надають соціальні послуги мешканцям у територіальних громадах, є важливою для збереження їх емоційної стійкості та професійної ефективності.
На фоні подій та новин про війну, тривалого напруження та тривоги у багатьох людей розвивається емоційна втома. Війна накладає величезне навантаження як на звичайних громадян, так і на працівників соціальної сфери. Постійний стрес, тривожність через новини та велика відповідальність у професійній діяльності спричиняють професійне вигорання та емоційне виснаження. Особливо вразливі до цього керівники, які відповідають за підтримку своїх команд.
Для забезпечення емоційної та професійної підтримки фахівців, які працюють у територіальних громадах, Вінницький обласний центр соціальних служб організував супервізійну зустріч. Захід об’єднав 22 керівників із 18 територіальних громад.
Відкриваючи захід, директорка обласного центру соціальних служб Олена Стоялова зазначила, що емоційне вигорання часто трапляється у тих, хто працює з великою кількістю людей, змушений брати на себе відповідальність за діяльність інших, працювати без відпочинку, в ритмі «все зробити та все встигнути». У шаленому ритмі життя, у тривалій напрузі керівники не відразу помічають як виснажуються. Тому важливо вміти застосовувати інструменти, які забезпечують власне наснаження та збереження ресурсів кожного працівника.
Провів супервізію Сергій Міщук, національний тренер, координатор проекту "Психологічна підтримка під час війни", який реалізується за підтримки першої леді Олени Зеленської.
Учасники обговорили труднощі взаємодії та надання підтримки родинам Захисників та Захисниць України, членам сімей ветеранів та загиблих, тих, хто пропав безвісти або перебуває у полоні. Крім того супервізор попрацював з особистими станами фахівців, які пов’язані з напруженою роботою та відповідальністю, обговоривши способи їх подолання.
Оскільки захід відбувся у приміщенні Вінницького аналітично-просвітницького центру «Ветеранський простір», його директорка Марія Довжик докладно розповіла про діяльність центру, ознайомила з можливостями виїздів команди фахівців «Ветеранського простору» для підтримки родини військовослужбовців у громадах за місцем їх проживання, наголосила на важливості створення аналогічних центрів у територіальних громадах області.