В умовах війни, що триває, українці переживають різноманітний спектр емоцій, зокрема гордість, сум, страх, гнів, радість або сором. Часом протягом одного дня ці емоції швидко змінюють одна одну, створюючи так звані «емоційні гойдалки». У таких умовах важливим є вміння проживати власні почуття, щоб уникнути імпульсивної поведінки та покращити психоемоційний стан.

Для психологічної стійкості важливою є емоційна компетентність — навичка, яка дозволяє розуміти, регулювати свої емоції, висловлювати їх та ефективно взаємодіяти з іншими людьми. Емоційна компетентність допомагає зберігати енергію, уникати імпульсивних дій та ухвалювати конструктивні рішення.
Саме тому з метою поновлення базових знань щодо емоційної компетентності працівників закладів, які надають соціальні послуги у територіальних громадах, 18 та 20 грудня 2024 року практичним психологом Вінницького обласного центру соціальних служб Роксаною Пилявець проведено онлайн тренінг «Емоційна сфера особистості. Емоції та почуття. Допомога дитині у подоланні втрат».

Під час тренінгу розглянуто поняття емоційної сфери особистості. Аналізуючи різні стани та почуття, учасники вправлялись у тому, щоб розпізнавати власні емоції, вчились відреаговувати їх безпечно для себе та для оточуючих. Значну увагу у навчанні приділено алгоритму надання допомоги дітям різного віку у подоланні ними втрат.

Проведений тренінг є одним із циклу одноденних тренінгів, що сприяють кращому розумінню питань базових програм підвищення кваліфікації спеціалістів, які працюють з сім’ями, що перебувають в складних життєвих обставинах та сім’ями, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

У тренінгу взяли участь 43 працівники із 25 закладів, які надають соціальні послуги у територіальних громадах.
За оцінками учасників, набуті у ході навчання знання та навички сприятимуть покращенню роботи фахівців закладів, що надають соціальні послуги, на різних етапах ведення випадку.

 01