Першу публікацію цього року ми починаємо з найголовнішого — щирої подяки тим, хто захищає нашу країну на фронті. Завдяки вашій мужності, стійкості та самопожертві ми маємо змогу продовжувати нашу роботу, підтримувати родини та розвивати систему соціальних послуг для тих, хто цього потребує.
Рік, що минув, був сповнений викликів, проте він був і роком можливостей для розвитку. Наша команда Вінницького обласного центру соціальних служб багато і активно працювала над ключовими завданнями 2024 року.
Завдяки підтримці керівництва області, спільним зусиллям фахівців, партнерів та громад ми змогли досягти значних результатів.
Навчання для фахівців соціальної сфери: ми провели 74 навчальних заходи різної тематики, серед яких тренінги, вебінари, супервізії для психологів, фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників та інших спеціалістів. Сумарна кількість учасників навчальних заходів - 4015 осіб.
Підвищення кваліфікації працівників надавачів соціальних послуг: нам вдалось організувати 7 навчань за професійними програмами підвищення кваліфікації. За результатами навчань фахівці отримали 233 сертифікати державного зразка. Традиційно ми працювали за двома програмами – підготовки до надання соціальних послуг сім’ям у складних життєвих обставинах та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу Вінницький регіональний центр підвищення кваліфікації. Минулого року ми розширили перелік програм і вперше провели разом із Кафедрою психології та соціальної роботи ВДПУ підвищення кваліфікації для психологів соціальної сфери з питань розвитку професійних компетентностей в умовах сучасних викликів.
Підготовка кандидатів у прийомні батьки, опікуни, патронатні вихователі: проведено 14 навчань, які пройшли 34 особи та 80 сімей, що дозволить надати тепло сімейного виховання дітям, які цього потребують. Крім того, пройшли навчання 10 кандидатів в патронатні вихователі разом із своїми помічниками.
Для діючих прийомних батьків та батьків-вихователів ми провели навчання для 8 груп з підвищення їх виховного потенціалу, участь в них взяли 90 осіб. Крім того, нам вдалось відновити проведення щоквартальних груп зустрічей прийомних батьків за місцем їх проживання у територіальних громадах. Протягом року відбулось 229 груп зустрічей за важливими для розвитку і виховання дітей темами. Сумарна кількість учасників, які долучились до роботи груп - 1688 учасників.
Підготовка до надання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання: спільно з громадською організацією «Справа Кольпінга в Україні» - «Родина Кольпінга м. Вінниця» нами проведено навчання для 46 осіб з числа батьків дітей з інвалідністю/ особливими освітніми потребами та соціальних робітників. Завдяки навчанням, що відбулись протягом двох останніх років, сьогодні в області працюють 98 асистентів дитини, які надають послугу у 26 територіальних громадах.
Соціальна адаптація ветеранів та їхніх сімей: за дорученням Міністерства соціальної політики України ми пілотували на державному рівні послугу соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей, завдяки цьому у 43 громадах запроваджено послугу, якою скористалися 66 родин ветеранів. Спільно з партнерами Товариства Червоного Хреста України організовано 6 заїздів соціального відновлення для ветеранів у рекреаційних закладах.
Запобігання та протидія домашньому насильству: нами проведено 2 міжвідомчі вебінари для працівників надавачів соціальних послуг, служб у справах дітей та ювенальної превенції щодо взаємодії у процесі виявлення та соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження та повноважень і порядку дій суб’єктів взаємодії в ході виявлення та запобігання сексуальному насильству щодо дітей.
Разом із Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА ми здійснили тренінгові навчання спеціалістів, яких у громадах області залучено до проведення корекційних програм для осіб, що вчиняють домашнє насильство. Участь у тренінгах «Впровадження програми для кривдників» взяли участь 39 спеціалістів із 32 територіальних громад Вінницької області.
Підготовка фізичних осіб до надання соціальної послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі: за результатами проведених спільно з Center of Medical Rehabilitation навчань довідки отримали 29 учасників.
Крім того, ми спільно з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА ми розпочали новий напрям роботи - організували та провели онлайн навчання з органами соціального захисту населення територіальних громад та надавачами соціальних послуг «Актуальні питання реалізації експериментального проєкту «гроші ходять за людиною» у Вінницькій області відповідно до постанови № 888». До тренінгу доєдналось 90 учасників з усіх територіальних громад області.
Це лише незначна частина наших ключових напрацювань та здобутків. Маємо й інші досягнення:
- ми змінили структуру нашого центру - тепер у нас працює 5 відділів за різними напрямками;
- ми розширили простір центру і обладнали приміщення тренінгової зали, де можна вчити 20 осіб одночасно;
- ми пройшли конкурсний відбір та отримали кошти субвенції державного бюджету на придбання автомобіля для обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Тепер маємо нову автівку, обладнану для перевезення людей з інвалідністю;
- ми розширили коло партнерів як з міжнародного сектору, так і внутрішнього.
Дякуємо керівництву області, партнерам, громадам і кожному, хто підтримував і допомагав нам втілювати плани і проекти у 2024 році!
Разом ми здатні на ще більше! Тому ми починаємо 2025 рік з вірою у спільний успіх, з прагненням розвивати соціальні послуги та робити їх доступними для мешканців громад Вінниччини.