Групи взаємопідтримки відіграють важливу роль у допомозі ветеранам та їхнім родинам, створюючи безпечний простір для спілкування, обміну досвідом та емоційного розвантаження.
Вони сприяють подоланню труднощів у пристосуванні до життя після служби та дають можливість знайти нових друзів і відчути себе частиною суспільства.
Створення груп взаємопідтримки є одним із пріоритетних завдань ветеранської політики та розвитку соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей у громадах Вінницької області у 2025 році.
Сьогодні обласним центром соціальних служб проведено навчання на тему: «Проведення груп підтримки для ветеранів війни та членів їхніх сімей. Досвід Програми соціального відновлення». Участь у вебінарі взяли 180 працівників закладів, які забезпечують надання соціальних послуг, а також члени неформальних об’єднань психологів Вінницької області.
Під час вебінару психологи Ольга Фурман та Сергій Жалюк поділилися своїми успішними кейсами ведення груп підтримки ветеранів та їхніх партнерок у межах Програми соціального відновлення (І етап соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей). Учасники вебінару дізналися про різноманітні групові заходи, які відвідують ветерани та члени їхніх сімей під час заїзду, а також про важливість індивідуальних сімейних консультацій.
Учасники зустрічі отримали практичні поради щодо організації та ведення груп підтримки у своїх громадах і зосередили увагу на:
- основних принципах проведення груп підтримки,
- видах підтримки, які надає участь у групах підтримки,
- особливостях роботи групи підтримки,
- правилах проведення та організації груп підтримки,
- правилах формування груп підтримки.
У 2025 році обласним центром соціальних служб планується подальша методична підтримка надавачів соціальних послуг щодо організації та проведення груп взаємопідтримки ветеранів та членів їхніх сімей.