Майже 380 дітей зателефонували в поліцію минулого року: скаржилися на своїх родичів-кривдників. Загалом на номер 102 надійшло більше 8 тисяч звернень про домашнє насильство, з яких 6,5 тисяч – від жінок, решта – від чоловіків. Про це сьогодні під час навчального тренінгу розповіла начальниця відділу методичного забезпечення соціальної роботи Вінницького обласного центру соціальних служб Тетяна Томчук. Вона зауважила, що допомогу від держави можуть отримати особи, постраждалі від домашнього насильства, яких об’єднував чи об’єднує спільний побут та родинні зв’язки.
«До кривдника чи кривдниці поліція може застосувати терміновий заборонний припис тривалістю до 10 діб. У разі його порушення настає адміністративна відповідальність», – пояснила Тетяна Томчук.
Вона розповіла і про заходи, які може містити терміновий заборонний припис. Згідно зі статтею 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» це зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Йшлося і про інші спеціалізовані заходи з протидії домашньому насильству – профілактичний облік осіб, які вчинили домашнє насильство, обмежувальний припис та програма для кривдників.
Тетяна Томчук також підкреслила, що при Вінницькому обласному центрі соціальних служб діє обласна мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Вона, зокрема, допомагає постраждалим від домашнього насильства влаштуватися до безпечного місця перебування. Співпрацює центр і з притулками для таких категорій осіб – обласним і тими, що діють у територіальних громадах Вінниччини.
Додамо, що сьогоднішній тренінг відбувся у межах навчання з підготовки кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі й опікуни (піклувальники).