Будь-які соціальні послуги, тим паче послуги для сімей з дітьми, стають значно ефективнішими, якщо до їх надання долучається психолог. Він помічає емоційний стан, особливості поведінки дорослих та дітей, досліджує їх взаємодію, консультує щодо того, як її налагодити чи покращити. Важливо не тільки фахово спланувати і провести таку роботу з кожною родиною, а й задокументувати її, і зробити це правильно.
На цьому наголосила заступниця директора Вінницького обласного центру соціальних служб Ольга Слободяник, відкриваючи семінар-практикум «Завдання психолога на різних етапах ведення випадку отримувача соціальних послуг та документування проведеної роботи».
Організували його для 55 психологів та психологинь закладів, що надають соціальні послуги в територіальних громадах Вінниччини.
Провела захід начальниця відділу підвищення професійних компетенцій працівників надавачів соціальних послуг центру Інеса Юзькова.
Вона нагадала алгоритм ведення випадку, участь психолога у кожному його етапі та документи, якими психолог закладу надавача соціальних послуг підтверджує свою роботу. Йдеться про акти, плани, журнали, які формуються спільно з іншими фахівцями, та документи, які складають виключно психологи. Це протоколи індивідуального консультування/діагностичного обстеження та рекомендації за їх результатами.
Під час зустрічі її учасники й учасниці розглянули випадок із життя конкретної родини, в якій мама і тато втратили спроможність виховувати дітей. Кожній із шести груп потрібно було проконсультувати дівчинку-підлітка і сформувати рекомендації для її батьків та фахівця із соціальної роботи, який веде випадок цієї сім’ї. Працювати у групах їм допомагали представник та представниці обласного центру соціальних служб – Сергій Жалюк, Ольга Фурман, Тетяна Томчук, Світлана Осадча, Наталія Добруцька і Марина Сорочан.
Водночас психологи й психологині обмінювалися досвідом й напрацьовували спільні підходи у документуванні своєї роботи.
Як зазначила Ольга Слободяник, подібні заходи у форматі офлайн Вінницький обласний центр соціальних служб планує проводити щокварталу. Наступний має присвятити роботі з сім’ями, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.