Сьогодні розпочалося 3-денне навчання для членів мультидисциплінарних команд з метою реалізації заходів першого етапу соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні територіальних громад Вінниччини. Його проводять тренери – заступниця директора обласного центру соціальних служб Ольга Слободяник, начальниця відділу методичного забезпечення соціальної роботи Тетяна Томчук і психологи Сергій Жалюк та Ольга Фурман.

До навчання членів МДК долучилися більше 20 спеціалістів Бершадського і Вінницького міських центрів соціальних служб, Гайсинського та Ямпільського центрів надання соціальних послуг. Це, зокрема, психологи, фахівці із соціальної роботи, фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, реабілітолог.

За словами Ольги Слободяник, мета підготовки – детально ознайомити колег з досвідом обласної мультидисциплінарної команди. Однак він не має слугувати зразком для повного копіювання. МДК у громадах можуть напрацьовувати власні програми з урахуванням умов рекреаційних закладів, потреб сімей та можливостей команд.

«14 разів ми реалізували програму соціально-психологічного відновлення, яку виплекали з любов’ю і натхненням. Результати нашої роботи, відгуки ветеранів і їхніх дружин говорять про те, що її потрібно продовжувати, а кількість професіоналів має зростати», – зазначила тренерка.

Вона також підкреслила: зробити соціальну адаптацію максимально доступною може збільшення мультидисциплінарних команд у громадах та фахівців, які працюватимуть у них.

З учасниками навчання поспілкувалася і директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації Світлана Ярмоленко. Вона наголосила на потребі у масштабуванні соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей, адже на Вінниччині – більше 70 тисяч ветеранів.

Тож сьогодні із допомогою тренерів учасники опрацювали особливості соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей як соціальної послуги, розглянули організаційні питання реалізації її I етапу – програми соціально-психологічного відновлення. Зосередили увагу на заходах програми.

Другий день навчання присвятять тонкощам проведення групової роботи з отримувачами послуги, а також – особливостям комунікації з чоловіками та їхніми партнерками, зважаючи на зміни, які відбулись під впливом війни.

Завершиться підготовка членів МДК практичним заняттям. Вони виконуватимуть вправи із серії сімейних заходів програми соціально-психологічного відновлення, що покликані допомогти ветеранам і їхнім дружинам успішно адаптуватися до цивільного життя.

Додамо, що впродовж 2024–2025 років на Вінниччині послугу соціальної адаптації отримали майже 160 родин ветеранів, а надання послуги відповідно до державного стандарту впроваджено у 43 територіальних громадах.